tv3.lv

Sejas aizsegi sabiedriskajā transportā: novados prasības ievēro, Rīgā – sejas nesteidz aizsegt

2020. gada 12. maijā 20:27

No 12. maija pasažieriem sabiedriskajā transportā jālieto mutes un deguna aizsegs – medicīniskā vai pašdarināta maska, var izmantot arī šalli vai lakatu. Tramvaju, trolejbusu un autobusu kontrolieri Rīgā, vilcienu konduktori un reģionālo autobusu šoferi otrdien aktīvi skaidroja pasažieriem viņu jaunos pienākumus.

Reģionālo maršrutu autobusu vadītājiem no otrdienas ir tiesības atteikt iekāpšanu tiem pasažieriem, kuriem nav mutes un deguna aizsega. Ilgas kundze, kuru sastop TV3 Ziņas, gan uz Cēsīm brauca sagatavojusies, jo nopietni uztver ārkārtējās situācijas prasības.

“Neatļaus šoferis man iekāpt autobusā. Viņš man teiks, lai kāpju ārā un braucu ar velosipēdu. Es taču gribu braukt ar autobusu,” pauž AS “CATA” pasažiere Ilga.

Šoferi gan mierina, – neviens lauku tantiņa ar pekelēm vai maršruta pēdējā reisā netiks atstāta ceļa malā. “Man šis ir lauku maršruts, un es nedrīkstu atstāt cilvēkus meža vidū,” uzsver AS ”CATA” autobusa šoferis Josifs Gušča.

Vidzemes viens no vadošajiem pasažieru pārvadātājiem “CATA” no trešdienas, pērkot autobusa biļeti, būs radis risinājumu tiem, kuriem aizsega nav – pasažieriem būs iespēja iegādāties mutes un deguna aizsegus. Cena būs līdz vienam eiro par vienu vienību.

Tikmēr “Rīgas satiksmes” kontrolieriem otrdien no pasažieriem nācās dzirdēt dažādas atrunas, kāpēc brauciena laikā nav mutes un deguna aizsega. Daļa ietinas šallē vai uzliek maskas tikai pēc aizrādījuma.

“Kontrolieriem nav tiesību sodīt pasažierus vai viņus izsēdināt. Kontrolieriem ir tiesības atgādināt par jauno kārtību,” norāda ”Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševica.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Redzot, cik daudzi Rīgā brauc bez mutes un deguna aizsegiem, pašiem kontrolieriem bail iedomāties pret sevi vērsto agresiju, ja nāktos šādus pasažierus sēdināt ārā.

“Reakcija būtu diezgan negatīva. Kur nu vēl, ja būtu jāuzliek naudas sods. Mums jau tā ir grūti ar bezbiļetniekiem,” pauž ”Rīgas satiksmes” kontroliere Daiga Putna.

Arī ”Pasažieru vilciena” konduktoriem nav citu mehānismu pasažieru ietekmēšanai lietot sejas aizsarglīdzekļus brauciena laikā kā tikai apelēšana pie cilvēku godaprāta.

Tikmēr no Tukuma braucošie vilciena pasažieri akcentē, – pat gribot medicīniskās maskas neesot. Taču teju vai vasarā valkāt šalli arī negribot.

“Cenas ir paaugstinātas maskām ļoti spēcīgi. Tāpēc cilvēki tās arī nepērk. Viena maska par eiro. Tas taču nav normāli,” uzskata ”Pasažieru vilciena” pasažieris Artūrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ir arī tādi, kas netic, ka varot vai nu saslimt, vai šalle pasargāt. Tikmēr cilvēki, kas apzinīgi pilda noteikumus, ir dusmīgi, ka citi tos bezkaunīgi ignorē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm