tv3.lv

Satraucoša statistika! Latvijā reģistrēts rekordliels bezvēsts pazudušo skaits

Šogad valstī par bezvēsts pazudušām bija izsludinātas gandrīz 900 personas. Tas ir augstākais rādītājs Latvijā pēdējo sešu gadu laikā.

2016. gada 26. oktobrī 7:55

Gandrīz katru dienu sociālajos tīklos satraukti tuvinieki ievieto informāciju par kādu pazudušu radu vai draugu. Starp viņiem ir gan bērni un jaunieši, gan brieduma gados un ar arī senjori. Valsts policijā iesniegumu par mājās neatnākušajiem cilvēkiem ir ļoti daudz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Lazdiņš, VP  Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks

Tas skaitlis ir diezgan iespaidīgs. Mēs katru gadu kaut kur virs 4 000 iesniegumiem saņemam par bezvēsts pazudušām personām. Šogad tie jau ir 4 117 iesniegumi  – tikai oktobra beigas, tā ka tas varētu būt lielāks.

Ne visas iesniegumos minētās personas uzreiz tiek izsludinātas meklēšanā. Šogad no 4 117 iesniegumiem par bezvēsts pazudušajiem policija ir izsludinājusi 878 cilvēkus.

Šis ir rekordliels rādītājs pēdējos sešos gados. Taču, kā norāda policija, lielāka nozīme ir tam, cik daudz cilvēkus tā arī nav izdevies atrast.

Lai pazudušo cilvēku meklēšana noritētu ātrāk un efektīvāk pirms 7 gadiem tika dibināta brīvprātīgo organizācija bezvests.lv, kurā šobrīd ir vairāk par 130 biedriem. Tās pārstāvis Guntis Skrodelis norāda, ka meklēšana ir jāsāk pēc iespējas ātrāk.

Biedrības pastāvēšanas laikā ar brīvprātīgo, kā arī kinologu palīdzību, paraplānu un zemūdens robota pielietošanu izdevies atrast 70 pazudušos. Guntis norāda, ka tie, kurus neizdodas atrast pāris dienu laikā, visdrīzāk ir gājuši bojā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija norāda, ka pazudušo statistiku būtiski palielina iesniegumi par no krīzes centriem aizgājušajiem jauniešiem. Problēma ir tā, ka policija vairākkārt tērē laiku un resursus viena un tā paša jaunā cilvēka meklēšanai.

Vēlās rudens un ziemas laikā pazudušo skaits valstī mazinās. Tiek prognozēts, ka tas atkal pieaugs pavasarī, kad ārā kļūs siltāks un gaišāks.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm