tv3.lv

Sasauc Krīzes vadības padomes sēdi saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību Eiropā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi, lai lemtu par turpmāko rīcību saistībā ar jaunā koronavīrusa slimības “Covid-19” izplatību Eiropā.

2020. gada 8. martā 11:48

Sēde paredzēta pirmdien, 9.martā, plkst.17.

Krīzes vadības padome sasaukta, ņemot vērā situācijas attīstību ar koronavīrusa ” Covid-19” izplatību Eiropā un lemtu par turpmāko rīcību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, Itālija gatavojas noteikt karantīnu vairāk nekā desmit miljoniem cilvēku ap valsts finanšu galvaspilsētu Milānu un tūrisma centru Venēciju, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību.

Milānā dzīvo gandrīz 1,4 miljoni cilvēku, savukārt visā Lombardijas reģionā – 10 miljoni. Tas ir Itālijas turīgākais reģions. Valdības karantīnas plānā iekļautas arī Veneto reģiona daļas ap Venēciju un Parma Emīlijā-Romanjā un Rimini. Šajās trīs pilsētās dzīvo apmēram 540 tūkstoši cilvēku.

Itālijā jaunā koronavīrusa gadījumu skaits piektdien pieauga līdz 5883, bet mirušo skaits no tā izraisītās slimības “Covid-19” sasniedzis 233.

Svētdien Latvijā apstiprināta otrā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”. Saslimusī sieviete inficējusies Itālijas kūrortā Červinjā, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete uz šo kūrortu bija devusies tūristu grupā no 29.februāra līdz 7.martam.

Latvijā sieviete atgriezusies sestdien ar lidsabiedrības “airBaltic” reisu Milāna-Rīga. Kopumā infekcijas skartajā reisā bijuši 39 pasažieri, tostarp 25 no Latvijas. SPKC ir apzinājis visus pasažierus un apkalpes locekļus. Mediķi uzsver, ka visiem šajā reisā lidojušajiem būtu nosakāma stingra mājas karantīna divu nedēļu garumā ģimenes ārsta uzraudzībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības un drošības apsvērumu dēļ nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” līdz aprīļa beigām pārtrauc visus lidojumus uz un no Itālijas pilsētām Milānas un Veronas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm