tv3.lv

Sarunā ar ASV kongresmeņiem Pabriks aicina palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai

Šodien, 23. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar ASV Kongresa pārstāvjiem, lai pārrunātu pašreizējo ģeopolitisko situācija saistībā ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā, Latvijas un ASV divpusējās sadarbību aizsardzības jomā un NATO Austrumu flanga stiprināšanas nepieciešamību.

Sarunas laikā ministrs uzsvēra nepieciešamību sniegt visu iespējamo atbalstu Ukrainai un norādīja, ka Krievijas īstenotais karš Ukrainā ilgtermiņā noteiks turpmāko Eiropas vai pat transatlantisko nākotni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pabriks arī aicināja nenovērtēt par zemu Krievijas vājumu, jo tā mācās no savām kļūdām, un pauda bažas, ka ne visas rietumvalstis Ukrainai sniedz pietiekamu atbalstu.

Sarunas laikā ministrs arī apliecināja Latvijas gatavību sevi aizsargāt un vienlaikus akcentēja nepieciešamību stiprināt NATO Austrumu flanga aizsardzību. A. Pabriks aicināja ASV atbalstīt NATO paplašinātās klātbūtnes bataljonu palielināšanu līdz brigādes līmeņa vienībām un paplašināt ASV militāro atbalstu Latvijai ar savu bruņoto spēku klātbūtnes pastiprināšanu, tostarp militāro spēju izvietošanu un papildu finansējuma piešķiršanu Latvijas aizsardzības spēju attīstīšanai.

ASV kongresmeņi atbalstīja ministra pausto un informēja, ka patlaban norit darbs pie tā, lai ASV Baltijas valstīm sniegtu papildu atbalstu.

Pašlaik Latvijā atrodas ap 1000 ASV Bruņoto spēku karavīru, kas šeit uzturas rotācijas kārtībā, īstenojot atturēšanu, un piedaloties militārajās mācībās, tostarp militāro mācību cikla ”NAMEJS 2022” pavasara posmā, kas Latvijā norisinās no 18. aprīļa līdz 27. maijam.

Lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV spēku klātbūtni reģionā, Latvijā pašlaik izvietota arī vismodernākā tehnika – gan piektās paaudzes iznīcinātāji ”F-35”, gan kaujas helikopteri ”Apache”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka, ņemot vērā Krievijas militāro eskalāciju pie Ukrainas robežām un tai piederošajās teritorijās, kā arī Krievijas spēku koncentrāciju Baltkrievijā, ASV prezidents Džo Baidens 22. februārī paziņoja par ASV pieņemto lēmumu pastiprināt spēku klātbūtni Eiropā, nosūtot uz Latviju, Lietuvu un Igauniju karavīrus un militāro tehniku. Savukārt jau 23. februārī Latvijā ieradās pirmie ASV karavīri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm