Saldus novadā atrastas 145 karavīru mirstīgās atliekas

Saldus novada Pampāļos 22. aprīlī no zemes izceltas 145 Sarkanās armijas karavīru mirstīgās atliekas, kuri gājuši bojā Kurzemes katla cīņās.

2018. gada 23. aprīlī 21:42

Kā norāda karavīru meklēšanas vienības “Leģenda” dalībniece Regina Ločmele-Luņova, karavīru kaulus netīšām atraduši remontstrādnieki ceļa konstrukcijas laikā. Atrasti arī pieci numurēti kaujas apbalvojumi, kas varētu palīdzēt noteikt šo karavīru identitāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Meklēšanas vienības “Leģenda” vadītājs Tālis Ešmits telefonsarunā ar Skaties.lv norādīja, ka ziņa par uzietajiem cilvēku kauliem saņemta pagājušonedēļ. Īsi pēc tam tika sasauktas visas iesaistītās puses – vietējā pašvaldība, celtnieki uz zemes īpašnieki. Karavīru mirstīgo atlieku izcelšanas darbi norisinājušies svētdien un tajos piedalījās 32 brīvprātīgie.

Meklēšanas vienības vadītājs sacīja, ka šajā apkaimē jau 2003. gadā izrakti 140 karavīri, no kuriem vienu izdevies identificēt. Tuvākajā laikā plānots turpināt meklēšanas darbus, jo ir pārliecība, ka tur atrodamas vēl vairāk karavīru mirstīgās atliekas. Tāpat tiek pieļauts, ka zem apbedījumiem varētu atrasties arī karavīru saraksts.

Svētdien izceltās karavīru mirstīgās atliekas ir nogādātas noliktavā un paredzēts, ka tām tiks noteikta zinātniskā ekspertīze. “Vēl viens mazs posms šajā smagajā kara vēsturē būs sakārtojies,” pauž Ešmits.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm