Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Sākusies reģistrēšanās dalībai skolotāju izglītības projektā “Mācībspēks”
Sākusies reģistrēšanās dalībai jau ceturtajā skolotāju izglītības programmā “Mācītspēks”. Šis projekts ir iespēja motivētiem cilvēkiem ar jau iepriekš iegūtu augstāko izglītību, par pedagogu kļūt vien divu gadu laikā, darbu skolā uzsākot jau no šā gada septembra.
Tāpat kā iepriekšējos trīs gadus, arī ceturtajā projekta “Mācītspēks” iesaukumā darbam skolā plānots sagatavot simt jauno pedagogu. Pieteikties programmai līdz aprīļa sākumam var ikviens neatkarīgi no vecuma, taču iepriekš jau jābūt iegūtai augstākajai izglītībai. Tai nav jābūt saistītai ar pedagoģiju.
“Es domāju, ka nevajag baidīties šī izaicinājuma kļūt par skolotāju dzīves vidū vai dzīves otrajā posmā. Svarīgi ir tikai saprast, ko tas prasa? Un tas prasa mīlestību pret bērniem, mīlestību pret to priekšmetu, ko tu mācīsi un, protams, diezgan nopietnu psihoemocionālo izturību,” saka izglītības ministre Anda Čakša (JV).
Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka konkurence par iekļūšanu programmā ir sīva – pat četri pretendenti uz vietu. Pierādot sevi, topošajam skolotājam jau vasarā jāsāk intensīvi mācīties, lai septembrī tie varētu uzsākt darba gaitas skolā. Paralēli mācot bērnus, “Mācītspēka” kursanti pirmajā gadā iegūst arī pedagoga kvalifikāciju, bet otrajā – turpina profesionāli pilnveidoties.
“Ir mentors, ir kurators, ir sadarbības grupa, kurā var gan aprunāties, gan paraudāt uz pleca, lūgt padomu, un, kas ir pats galvenais, tas viss ir pilnīgi oficiāli atļauts. To var jebkurā diennakts laikā darīt,” teic “Mācītspēks” pilnveides grupu vadītāja Ieva Gailīte.
Rīgas Pļavnieku pamatskolas sociālo zinību un vēstures skolotājs Jānis Knipšis ir viens no projekta “Mācītspēks” absolventiem. Viņš uzsver – lielākais ieguvums ir, ka programmā pedagoga grādu var iegūt tik īsā laikā. Turklāt nebūt nav jāatmet malā iepriekš iegūtās zināšanas – tās var izmantot gan klasēs, gan skolai paralēlā profesionālajā dzīvē.
“Ir iespējams skolotāja darbu savienot arī ar kādu citu profesionālu darbību. Un es arī ikdienā nodarbojos ar uzņēmējdarbību. Jā, es varu pateikt, ka to var izdarīt un mani tas pat kaut kā disciplinē,” saka skolotājs.
Šogad “Mācītspēks” programmā īpaši pieteikties aicināti profesionāļi, kuri vēlas kļūt par latviešu vai otrās svešvalodas, piemēram, vācu vai franču valodas skolotājiem. Šie pedagogi īpaši pieprasīti kļūs līdz ar atteikšanos no krievu valodas, kā otrās skolā apgūstamās svešvalodas. Tāpat aicina pieteikties potenciālos STEM mācību priekšmetu pedagogus, kuri akūti trūks jau ilgstoši. Vienlaikus par pedagoģiju aicina neaizmirst arī jauniešiem, kuri vēl tikai mācās vidusskolā.
“Vasarā vērsim vaļā studiju programmas citās programmās un veidosim to kodolu kopā. “Mācītspēks” ir viena no iespējām, kā kļūt par skolotāju. Nav viena pareizā ceļa, ceļu ir daudz un dažādi. Bet visi ceļi noved pie tā, ka mums ir jābūt gataviem mācīties pašiem,” teic LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela.
Pieteikuma anketa un plašāka informācija par skolotāju izglītības projektu “Mācītspēks” pieejama mājaslapā macitspeks.lv. Savukārt informācija par vēl citiem veidiem, kā kļūt par pedagogu, pieejama portālā “esiskolotajs.lv”.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!