Sākušās koru repertuāra pārbaudes skates

Šodien Latvijas universitāte visas dienas garumā skaisti skanēja. Tur, gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem, sākās koru repertuāra pārbaužu skašu maratons.

25. martā 21:22

To aizsāka Kārļa Beinerta jaukto koru grupas kori. Skatē koriem jānodzied trīs dziesmas – divas izlozētās, vienu – pēc izvēles. Koristu sniegumu vērtēja žūrija – koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” mākslinieciskie vadītāji un diriģneti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Normunds Ķirsis
Arodbiedrību kluba “Vecrīga” jauniešu kora diriģents

“Uztraukums tāds maziņš ir nepieciešams vienmēr, savādāk jau nav enerģijas. Esmu koristiem ļoti pateicīgs, ka viņi spēj ne tikai labi izpildīt tehniskas lietas, bet arī, ka tajās acīs ir mirdzums, to pievienoto vērtību, es viņu sajutu šodien.”

“Žūrija, kas ir Dziesmu svētku virsdiriģenti, viņi tad redz, vai kori ir gatavi un cik viņi ir gatavi, un kādas lietas pēc tam vēl vasaras kopmēģinājumos jāpiestrādā vairāk, vai iedod koriem kādus norādījumus, diriģentiem – virzienu. Koris skatē parāda savu šī brīža māksliniecisko un kvalitatīvo sniegumu,” sacīja Latvijas Nacionālā kultūras centra koru eksperts Lauris Goss.

Koru skates, kas iesākās šodien Rīgā, norisināsies vēl 21 vietā Latvijā, un noslēgsies ar diasporas koru izvērtējumu 7. maijā. Skates ir sava veida atskaites punkts, kuros koru saime var baudīt savu un citu kolēģu skanējumu un sniegumu, kā arī saņemt žūrijas vērtējumu.

Kopā Dziesmu svētkiem gatavojas 440 kori no Latvijas un diasporas, ar 16 000 koristu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm