tv3.lv

Sāk gatavoties nākamajiem Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem

Par galvenajiem izaicinājumiem, gatavojoties nākamajiem Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem 2023. gadā, pirmdien diskutēja visas svētku tapšanas procesā iesaistītās puses.

2018. gada 29. oktobrī 20:25

Kam īsti svētki ir domāti, dalībniekiem vai skatītājiem, un – vai svētkiem ir jābūt saistītiem tikai ar tradicionālajām nozarēm, kas ir koris, deja un orķestris, vai tomēr svētkiem ir jābūt visas kultūras norišu manifestācijai? Rast atbildes uz šiem konceptuālajiem jautājumiem kultūras ministre Dace Melbārde uzskata par vienu no būtiskākajām lietām pirms nākamajiem lielajiem dziesmu un deju svētkiem. Un par to jāsāk domāt jau tagad.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

Dace Melbārde
kultūras ministre (VL-TB/LNNK)

Jaunajos izglītības un satura modeļos iekļaut kopdziedāšanu, tas varētu būt koris, folkloras kopa, ansamblis, atkarīgs no skolas lieluma un iespējām. Mainīt formu, kādā tiek pārbaudīts jaunais repertuārs, iespējams, tradicionālās skates varētu aizstāt ar radošām programmām, kurās tiktu iekļauts gan obligātais, gan savs brīvi izvēlēts repertuārs.

 

Taču līdztekus repertuāra izstrādei un dziesmu svētku tradīcijas popularizēšanai ir arī daudzi citi izaicinājumi. Piemēram, nodrošināt caurspīdīgāku svētku organizācijas procesu, lielāku sabiedrības iesaisti un izvairīties no problēmām, ko gadu no gada sagādā biļešu tirdzniecība uz dziesmu un deju svētku pasākumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm