Saeimas komisijas vairākums noraida priekšlikumu par brīvprātīgu Valsts aizsardzības dienestu

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien noraidīja vairāk nekā 10 000 pilsoņu priekšlikumu, lai plānoto Valsts aizsardzības dienestu (VAD) noteiktu nevis par obligātu, bet brīvprātīgu.

2022. gada 30. novembrī 14:09

Pēc diskusijas šajā jautājumā par iniciatīvas tālāku skatīšanu balsoja “Latvija pirmajā vietā” un “Stabilitātei” deputāti, savukārt pret tās tālāku vērtēšanu bija pārējo politisko spēku parlamentārieši no “Jaunās Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības, “Apvienotā saraksta”, Nacionālās apvienības un “Progresīvajiem”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, iedzīvotāju iniciatīvas pārstāvis Sergejs Pogorelovs akcentējis, ka obligāts dienests nesamērīgi ierobežotu pilsoņu brīvību.

Pogorelova ieskatā, piedāvātajam dienestam nepieciešamo pieteikumu skaitu ir iespējams savākt brīvprātīgā kārtā. Aizsardzības ministrijai esot “mērķtiecīgi jāceļ dienesta prestižs”, jāpiedāvā konkurētspējīga kompensācija un izdevīgi noteikumi.

Līdz ar to idejas autors aicina no VAD likumprojekta izslēgts punktu, kas paredz, ka VAD iesauc vīriešus no 18 gadu vecuma līdz 27 gadu vecumam.

Jau vēstīts, ka VAD varētu tikt ieviests no 2023.gada vidus. Saeimai gan vēl jāpieņem attiecīgais VAD likumprojekts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm