Saeimas deputāti “Doždj” pārmet likumu necienīšanu

Saeimas deputātu uzmanība trešdien, 11. janvārī, bija pievērsta televīzijas kanālam “Doždj”, kas zaudējis apraides atļauju Latvijā, bet nupat saņēmis jaunu, Nīderlandes izsniegu licenci. “Doždj” pārstāvji deputātiem skaidroja, kāpēc tiesā vērsīsies pret Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi. Bet deputāti vairākkārt aizrādīja – likumi ir domāti, lai tos pildītu, vēsta TV3 Ziņas.

Vienīgais pareizais risinājums, kā civilizētā veidā risināt strīdu. Uzrunājot Saeimas deputātus televīzijas kanāla “Doždj” pārstāvji skaidroja, kāpēc tiesā apstrīdēs apraides atļaujas anulēšanu. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome savu lēmumu pamatoja ar to, ka “Doždj” pārkāpis likuma prasības un rada būtisku apdraudējumu valsts drošībai.

Tihons Dzjadko
“Doždj” galvenais redaktors

“Mūsuprāt, lēmums, ko pieņēma padome, nav samērojams ar pretenzijām, kādas padomei bija pret televīzijas kanālu “Doždj”. Mēs uzskatām, ka televīzijas kanāls “Doždj” nerada draudus nacionālajai drošībai. Un mēs sagaidām, ka, uzklausījusi mūsu pārstāvju argumentus, cienījamā tiesa nostāsies mūsu pusē un lēmumu atcels.”

Uzreiz pēc tam, kad decembra sākumā “Doždj” zaudēja Latvijā izsniegto apraides atļauju, televīzijas kanāls vērsās Nīderlandes mediju regulatorā. Un vakar, 10. janvārī, kļuva zināms, ka Nīderlande licenci ir piešķīrusi.

“Jūsuprāt, kāpēc ir tādas atšķirības lēmumos divās Eiropas Savienības valstīs – Latvijā un Nīderlandē, kur šobrīd jums ir piešķirta licence raidīšanai?” vaicāja Saeimas deputāte Linda Liepiņa (LPV).

“Ir stingra pārliecība, un ne tikai mums, ka Latvijas regulatora lēmums, kā jau teica Tihons, nav samērojams ar televīzijas kanāla “Doždj” ēterā konstatētajiem pārkāpumiem. Tāds viedoklis ir arī Latvijas Žurnālistu asociācijai un daudzām citām organizācijām, asociācijām, apvienībām un tā tālāk. Un tāpēc nebija nekādu problēmu licenci saņemt Nīderlandē,” sacīja “Doždj” informācijas dienesta vadītāja Jekaterina Kotrikadze.

Par mediju politiku atbildīgās komisijas deputāti vairākkārt vērsa televīzijas kanāla pārstāvju uzmanību tam, ka “Doždj” bija jāpilda Latvijas likumi, piemēram, prasība nodrošināt skaņu celiņu latviešu valodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ingrīda Circene
Saeimas deputāte (“Jaunā Vienotība”)

“Mēs noteikti negribam nekādā veidā darīt kādam medijam pāri. Taču ir viens liels “bet”. Es domāju, ka tā ir cieņa pret valsts likumiem un nosacījumiem, ko jūs paši esat apņēmušies. Un mani tiešām pārsteidz. Jūs arī atzīstat, ka civilizētā kārtībā Jums aizrādīja. Kādēļ Jūs domājat, ka tas ir tā pa jokam, ka tas nav jāizpilda?”

“Televīzijas kanāls “Doždj” nekad nav atteicies pildīt Latvijas likuma normas. Vienkārši ir lietas, ko nevar izpildīt uzreiz. Skaņu celiņa nodrošināšana ir tehniski ļoti sarežģīts process, kas turklāt saistīts ar lieliem finanšu ieguldījumiem,” apliecināja “Doždj” galvenais redaktors.

Tomēr Krievijas žurnālistu skaidrojumi deputātus nepārliecināja.

“Likumi ir domāti, lai tos pildītu, lai kādi tie arī būtu vai nebūtu. Un tos jāpilda no paša sākuma,” sacīja Saeimas deputāts Gatis Liepiņš (“Jaunā Vienotība”).

“”TV Rain” darbības uzsākšanas atļauja ir bijis, un to mēs visi saprotam, politisks lēmums. Taču – jā, tas neatceļ Latvijas likumus un neļauj “TV Rain” Latvijas teritorijā neievērot un necienīt mūsu valsts likumus,” uzsvēra Saeimas deputāts Gatis Liepiņš (“Jaunā Vienotība”).

Nīderlandes piešķirtā apraides atļauja nedod tiesības “Doždj” atsākt raidīt Latvijas kabeļtelevīzijā. Kā norāda NEPLP, kanālam ir jāsaņem retranslācijas atļauja. “Doždj” TV3 Ziņām skaidroja, ka ir ieinteresēts aptvert pēc iespējas plašāku auditoriju, tāpēc izskatīs iespēju vērsties Latvijas regulatorā, lai pieprasītu retranslācijas atļauju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm