Saeimā ar iebildēm komisijās sāk “būvēt” jauno ministriju un lemt par ministru biedriem

Saeima nodevusi izskatīšanai Juridiskajā komisijā grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nepieciešami, lai iedzīvinātu topošās koalīcijas ieceri par ministru biedru ieviešanu.

24. novembrī 10:46

Jauno “funkcionāru”, proti, ministru biedru pozīciju izveide Latvijai ik gadu izmaksāšot 93 000 eiro. Kopā ar pārējiem izdevumiem izmaksas var sasniegt vairāk nekā vienu miljonu eiro, uzskata ZZS deputāts Viktors Valainis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat izskatīšanai komisijās nodoti grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz izveidot jaunu – klimata un enerģētikas ministra – amatu.

Grozījumus iesniedza topošās koalīcijas deputāti, kuri vienojušies, ka katrai no partijām būs viens ministra biedra amats. Iepriekš partijas atzina, ka ir vienošanās ministra biedra amatu izveidot Aizsardzības ministrijā, kur ministrs būtu no Nacionālās apvienības, bet viņa biedrs – no “Apvienotā saraksta” (AS). Savukārt AS aktīvi ir uzstājis, lai “Jaunā Vienotība” (JV) uzņemas līdzatbildību par veselības nozari, kur ministra portfeli piedāvāts uzticēt AS.

Atbildīgajā komisijā gan bija vērojama aizķeršanās.

Jāpiebilst, ka līdzīgs liktenis komisijā bija arī jautājumam par ministru biedriem. Saeimas Kārtības rullis paredz iespēju, ka likumprojekta iesniedzēji – topošās koalīcijas deputāti – var komisijā noraidīto likumprojektu lūgt tomēr iekļaut izskatīšanai Saeimas sēdē. Koalīcijas deputātiem nav vairākuma Juridiskajā komisijā, bet ir vairākums Saeimā.

Topošajā ministrijā paredzēts apvienot jau strādājošus departamentus no Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, tādējādi jaunas izmaksas radīšot vien ministra un pāris vadošo ierēdņu algas, mierina ieceres aizstāvji.

Neoficiāli zināms, ka uz enerģētikas un klimata ministra amatu varētu pretendēt JV pārstāvis Raimonds Čudars.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm