Saeimā noraida opozīcijā esošo ZZS rosinātos grozījumus minimālās vecuma pensijas palielināšanai

Valdība apstiprināta un pie darba ķērusies arī opozīcija. Ceturtdien Saeimas darba kārtībā bija vairāki naudietilpīgi priekšlikumi. “Zaļzemnieki” aicināja palielināt pensijas, bet deputātu vairākums to noraidīja. Atbalstu neguva arī otrs naudietilpīgs opozīcijas priekšlikums – samazināt PVN pienam, maizei, gaļai un olām.

2019. gada 24. janvārī 19:22

Grozījumus likumā “Par valsts pensijām” sagatavoja un iesniedza pieci Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti, tostarp iepriekšējās valdības ministri Uldis Augulis, Anda Čakša un Raimonds Bergmanis. Priekšlikuma būtība – minimālo vecuma pensiju palielināt līdz pusei no minimālās algas. Tas uzlabotu materiālos apstākļus vairāk nekā 54 000 senioru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šāda kārtība pēc ZZS ieskatiem nodrošinās, ka vecuma pensijas apmērs arī nākotnē augs proporcionāli valsts tautsaimniecības attīstībai. Nevar noliegt, ka 12. Saeimas laikā esam nopietni strādājuši pie tā, lai uzlabotu mūsu senioru materiālo nodrošinājumu, pārskatītas ekonomiskās krīzes laikā piešķirtās pensijas, palielinātas piemaksas pie pensijas, pensiju indeksācija. Jāsecina, ka jaunās valdības deklarācijā atšķirībā no priekšvēlēšanu programmām šī apņemšanās vairs nav atrodama… melo,” sacīja Augulis.

“Gadiem ilgi, Auguļa kungs, jūs vadījāt valdību. Ne jūs, bet jūsu vadītā partija, un tad – nekādīgi nesanāca šāda veida priekšlikumus likt dienaskārtībā. Un tagad – 24 stundas pēc valdības vadīšanas – bingo, bingo, ir,” vērsa uzmanību “Attīstībai/Par!” deputāts Mārtiņš Bondars.

Piedāvāto Grozījumus nodošanu izskatīšanai komisijās Saeimas vairākums noraidīja. Tāds pat liktenis piemeklēja vēl vienu opozīcijas priekšlikumu – par PVN samazināšanu pienam, maizei, gaļai un olām. To izskatīšanai bija pieteikuši “zaļzemnieki”, “Saskaņa”, opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko, kā arī deputāti no “KPV LV”, kas balsoja pret Krišjāņa Kariņa valdību.

Koalīcija uzsver, ka jautājumā par PVN samazināšanu pienam, maizei, gaļai un olām galvenais vērtējamais faktors ir valsts finansiālās iespējas.

“Šie pasākumi ir, iespējams, labi un vērtīgi, bet sagaidīsim 2019. gada budžeta veidošanas procesu, kas tūlīt, tūlīt sāksies un tad varēs izvērtēt, kas no šiem pasākumiem ir darāms jau no nākamā gada vai citā laikā, jo patreiz tā pasākuma kopums izmaksā aptuveni 52 miljoni eiro, tā ir milzīga summa,” sacīja JKP deputāts Gatis Eglītis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Opozīcijas piedāvājums paredzēja PVN pienam, maizei, gaļai un olām samazināt līdz 5%. Šobrīd šāda likme ir spēkā daļai augļu, ogu un dārzeņu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm