tv3.lv

Saeima no Rīgas un Ventspils brīvostas valdēm izslēdz pašvaldības pārstāvjus

2019. gada 12. decembrī 19:01

Kā tautā saka, “mērkaķa ātrumā” Saeima pieņēmusi grozījumus Ostu likumā, kuru mērķis ir paglābt Ventspils brīvostu no paralīzes, kas tai draud pret Aivaru Lembergu vērsto ASV sankciju dēļ. Turpmāk valsts pārvaldībā būs gan Ventspils, gan Rīgas osta, un opozīcijas vislielāko kritiku izpelnījās tieši jautājums: kāpēc Lemberga un Ventspils nedienu dēļ kaut kas ir jāmaina arī Rīgas brīvostā.

Ostu likuma grozījumi, kas paredz no Ventspils un arī Rīgas brīvostas valdes izslēgt pašvaldības pārstāvjus, Saeimā nokļuvuši triecientempā. Vēl trešdien tos skatīja valdība, bet ceturtdienas rītā jau atbildīgā Saeimas komisija, lai likumprojektu varētu iekļaut parlamenta šodienas dienaskārtība.

Likumprojekts ir atbilde ASV Valsts kases sankcijām, kas vērstas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu un arī Ventspils brīvostas pārvaldi, tādējādi būtiski apgrūtinot tās darbību. Savienotās Valstis sankcijas pamatoja ar Lemberga iesaisti koruptīvos darījumos.

Aizstāvēt valdības sagatavotos likumgrozījumus šodien uz Saeimu bija ieradies arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP): “Es pieļauju, ka ar šīm darbībām vēl nebūs līdzēts, lai mazinātu visas tās sekas, ko pieņemtie ASV lēmumi mums radīs, iespējams, ka būs vajadzīgi vēl papildu juridiskie mehānismi, kā nodrošināt Ventspils ostas veiksmīgu darbu, un, ja tas būs nepieciešams, mēs pie jums vērsīsimies.”

Saeimā gan izvērsās plašas diskusijas par šo likumprojektu, opozīcijai neizprotot, kāpēc valsts pilnīgā savā kontrolē pārņem arī Rīgas brīvostu, un pārmetot koalīcija vēlmi sākt Latvijas ostu privatizāciju.

“Ja gribat sagrābt Rīgas ostu, tad vismaz pagaidiet! Kad ir krīzes situācija, kad ir ugunsgrēks, tad parasti to ugunsgrēku mēģina ierobežot un nodzēst, nevis aizkurināt vēl kaut kur, lai tik uzsprakšķ uguntiņa, kopā būs jautrāk,” sacīja deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

“Nepieciešams rīkoties proaktīvi, lai šāda pat situācija neatkārtotos Rīgā, kur darbinieki ir pat vairāk. Ir pamats domāt, ka arī Rīgas osta var nonākt sankciju sarakstā, jo mūsu rīcībā ir informācija, ka Lembergam ir zināmas intereses arī Rīgas ostā,” pauda deputāts Krišjānis Feldmans (JKP).

Beigu beigās, ar koalīcijas balsīm attiecīgos grozījumus Ostu likumā Saeima atbalstīja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm