tv3.lv

Par nenojaukto namu Zolitūdes traģēdijas vietā sūdzas Nīderlandes karalim

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieki Nīderlandes vēstniecībā iesniedza šīs valsts karalim un citām augstākā ranga amatpersonām adresētu vēstuli. Tajā viņi norāda uz domstarpībām ar uzņēmumu “Homburg Zolitūde”, no Nīderlandes vēstniecības Rīgā ziņo TV3 žurnālists Guntis Meisters.

2014. gada 24. septembrī 19:05

Vēstule Nīderlandes karalim iesniegta, jo biedrības ”Zolitūde 21.11” pārstāvji nevar atrast kompromisu ar uzņēmumu ”Homburg Zolitūde” vadību par piemiņas vietas izveidi traģēdijas vietā. Biedrība ir noskaidrojusi – uzņēmumā ”Homburg” naudu ir investējuši astoņi simti Nīderlandes pilsoņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar vēstniecībā nodotās vēstules starpniecību Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieki vēlas informēt Nīderlandes sabiedrību par firmas ‘Homburg” nevēlēšanos nojaukt tur esošo daudzstāvu māju.

Cietušie cer, ka Nīderlandes valdība un pilsoņi sapratīs sāpes Latvijā un iestāsies par piemiņas vietas izveidi un ēkas nojaukšanu, ziņo G. Meisters.

”Homburg Zolitūde” pieder Zolitūdē sabrukušajam veikalam “Maxima” blakus esošā daudzdzīvokļu māja, kā arī zem lielveikala izbūvētā pazemes stāvvieta. “Homburg” īpašumu pagaidām vēl netiek jaukti nost.

Bojāgājušo tuvinieki traģēdijas vietā vēlas redzēt parku, savukārt viņiem ir informācija, ka ēkas saimnieki būvi plāno saglabāt. Ēkas un stāvvietas īpašnieki ”Homburg Zolitūde” sadarboties nevēlas, informē biedrības ”Zolitūde 21.11”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm