tv3.lv

Zobu protēzes, lāpstas, slēpes – to mēdz aizmirst vilcienos, bet kas notiek ar bagāžu, kura aizmirsta lidostā?

Policista rācija, zobu protēzes, lāpstas un slēpes – to visu mēdz aizmirst pasažieri vilcienos. Tikmēr lidmašīnās un lidostās cilvēki uzvedas daudz disciplinētāk – tur arvien retāk kāds kaut ko ir pazaudējis. Bet kas notiek ar bagāžu, kura aizmirsta lidostā vai stacijā, un kuras uzglabāšanas termiņš ir beidzies?

2014. gada 26. septembrī 20:44

Šī ir 8 aviokompāniju tā dēvētā aizkavētā bagāža, kas atrodas lidostas Rīga teritorijā. Tuvākajā laikā to sūtīs īpašniekiem uz citām valstīm. Mūsu lidostā gan bagāža mēdz pazust 45 reizes retāk, salīdzinot ar citām Eiropas lidostām, stāsta uzņēmumā ”Havaš Europe”, kas ik gadu arī lidostā

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīga apkalpo vairāk nekā 1,5 miljonus pasažieru ar vairāk nekā miljons bagāžas vienībām. ”Lidostā Rīga” pazaudēto bagāžas vienību skaits ir ļoti zems.

Parasti bagāža atrodas un pasažieris to saņem. Ja 3 nedēļu laikā tā netiek atrasta, cilvēks saņem kompensāciju. Kompensācija atkarīga no tā, kas konkrētajā somā bija iekšā. Šai kompensācijai noteikti maksimālie griesti – 1 300 eiro. Tikmēr ir arī cilvēki, kuri bagāžu pazaudē lidostas teritorijā, taču tādu pasažieru paliek arvien mazāk, jo cilvēki kļūst disciplinētāki un bieži ceļojot, vairs lieki nesatraucas un neaizmirst savas mantas.

Pretēji citās valstīs esošajai praksei, atstātās mantas pārdod izsolēs, Latvijā tā nenotiek. Līdzīgi ir ar mantām, ko atstāj vilcienos. Ja 3 dienu laikā, nozaudētai mantai nepiesakās īpašnieks, tā tiek atdota policijā.

Maki un dokumenti akciju sabiedrības ”Pasažieru vilciens” Klientu apkalpošanas centrā nonāk regulāri. Cilvēki, kad pazaudē savas mantas, uzvedas dažādi – 1 piesakās uzreiz, bet otrs nogaida.

Vidēji gadā vilcienos tiek atrastas ap 500 mantu un puse no tām tiek arī atdota, pārējas ne tik vērtīgas, piemēram, kā lietussargi un cimdi, tiek utilizētas, bet datori un mobilie telefoni paliek gaidīt savus īpašniekus policijas iecirknī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savdabīgākās mantas, ko cilvēki ir atstājuši vilcienos, ir bijušas josta ar policijas rāciju,slēpes, lāpstas, celtniecības materiāli un pat zobu protēzes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm