tv3.lv

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadītājs: Februāris būs vissmagākais mēnesis

19. janvārī 7:23

Pirmdien, 17. janvārī, reģistrēti vairāk nekā 3700 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19. Tāpat pēdējā laikā ārstniecības iestādēs būtiski pieaudzis inficēto darbinieku skaits. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadītājs Juris Lācis raidījumam “900 sekundes” norāda, ka viskritiskākais būs februāris.

Pagājušajā nedēļā ārstniecības iestādēs pieaudzis prombūtnē esošo un Covid-19 inficēto darbinieku skaits, liecina Veselības ministrijas sagatavotais ziņojums valdības sēdei.

VM norāda, ka 17. janvārī ar Covid-19 bija saslimis 321 darbinieks, kamēr pagājušajā nedēļā ar Covid-19 slimoja 252 darbinieki. Prombūtnē kā Covid-19 pacientu kontaktpersonas vakar bija 366 darbinieki.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadītājs Juris Lācis norāda, ka situācija pašreiz ir stabila, bet ir izstrādāti algoritmi, kā rīkoties, ja saslimušo darbinieku skaits būtiski pieaugs: “Jāsaprot, ka resursi ir ierobežoti. Es nerunāju par gultas vietām un aprīkojumu, jo tas atšķirībā no pagājušā gada ziemas mums ir, bet runa ir tieši par darbiniekiem.”

Vaicāts par prognozēm, kad gaidāms vislielākais Covid-19 slimnīcās nonākušo skaits, Lācis min februāri. Viņaprāt, februāris būs vissmagākais mēnesis, bet viss ir atkarīgs no pašiem iedzīvotājiem, cik atbildīgi mēs izturēsimies pret masku valkāšanu, distancēšanos un citiem Covid-19 pandēmijas apturēšanai ieviestajiem pasākumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm