tv3.lv

Ziemassvētku un Jaungada svinēšana iekštelpās atļauta vienas mājsaimniecības ietvaros

Valdība ceturtdien nav mainījusi noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, tiem paliekot tikpat stingriem kā līdz šim.

2020. gada 17. decembrī 18:32

Patlaban saistībā ar Covid-19 izplatību ir aizliegts rīkot arī privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros. Savukārt, ja nepieciešams nodrošināt personas aprūpi vai ja persona mājsaimniecībā dzīvo viena, pieļaujami apmeklējumi, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros. Tāpat izņēmums attiecināms uz bērēm ārtelpās un kristību ceremonijām neatliekamos gadījumos, kad atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus, bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) ceturtdien žurnālistiem pavēstīja, ka Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšana iekštelpās šogad ir atļauta vienas mājsaimniecības ietvaros.

Ministre atklāja, ka sākotnēji bija plānots Ziemassvētkos noteikt izņēmumu un ļaut cilvēkiem svinēt arī vairāk nekā vienas mājsaimniecības ietvaros, bet, redzot pēdējo dienu Covid-19 rādītājus, tika nolemts šādu iespēju nedot.

“Mēs varam savus tuvākos satikt ārā, bet svētki plašākā lokā šogad izpaliek,” pauda Viņķele, piebilstot, ka tas tiek darīts veselības un cilvēku dzīvības vārdā.

LETA lūdza Veselības ministriju precizēt, ko nozīmē ministres sacītais, ka savus tuvākos var satikt ārā, ja ir aizliegta jebkāda privāta pulcēšanās, izņemto vienas mājsaimniecības ietvaros.

Kā skaidroja ministrijā, lai gan tā nerekomendē tikties ar citu mājsaimniecību locekļiem, viņus drīkst satikt ārtelpās, piemēram, pastaigas laikā, bet ievērojot visus drošības pasākumus, tostarp arī “2+2” principu. “2×2” princips paredz, ka kopā var pulcēties līdz divi cilvēki, turklāt cilvēkiem publiskajā telpā jāievēro vismaz divu metru distance.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrijā piekodināja, ka arī svētku periodā nedrīkstēs rīkot, piemēram, piknikus ar vairāku mājsaimniecību locekļu pulcēšanos vai citus līdzīgus ārtelpu pasākumus.

Kā vēstīts, no 19. un 21.decembra uz trim nedēļām noteikti papildu drošības pasākumi, kas vērsti uz to, lai ikviens iedzīvotājs satiktu pēc iespējas mazāk citu cilvēku ārpus savas mājsaimniecības.

Kādi ierobežojumi pieņemti, LASI ŠEIT! 

Lasi vēl – Apkopojums: ko turpmākās trīs nedēļas varēs iegādāties veikalos?

Šāds lēmums pieņemts, lai pasargātu sevi un citus no iespējamās inficēšanas ar Covid-19.

Veselības ministrija izprot, ka tas radīs grūtības un sarežģīs ikdienu, bet vienlaikus lūdz ikvienu iedzīvotāju sadarboties, lai kopā varētu mazināt infekcijas izplatību un nepārslogotu slimnīcu iespējas palīdzēt pacientiem neatliekamās situācijās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laika posmā no sestdienas, 19. decembra, līdz 11. janvārim tirdzniecībā katru dienu tiks piemērots regulējums, kas līdz šim attiecās uz brīvdienām un svētku dienām, vienlaikus tiks paplašinātas iegādājamās preču grupas, ko šajā laikā drīkstēs tirgot, paredz ceturtdien valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm