tv3.lv

Zemessardze saņems 70 miljonus, taču obligāto dienestu neatjaunos, saka Bergmanis

Nākamajos gados Aizsardzības ministrija plāno līdz šim vērienīgākos iepirkumus – iegādāsies pretgaisa aizsardzības sistēmu, radarus, kā arī uzlabos infrastruktūru un iespaidīgus līdzekļus un lomu aizsardzības stratēģijā atvēlēs Zemessardzei. Lai gan plāni ir ļoti ambiciozi, pagaidām nav īsti skaidrs, cik tas viss varētu izmaksāt.

2015. gada 28. septembrī 20:50

Viena no galvenajām aizsardzības nozares prioritātēm ir militārpersonu skaita palielināšana. Līdz 2018. gadam NBS karavīru skaitu iecerēts palielināt līdz 6000, Zemessardzes rindas palielināt līdz 8000 brīvprātīgajiem, rezerves karavīru skaitu – līdz 100 000.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par naudu, teju vienīgais skaitlis, ko Bergmanis šobrīd varēja minēt konkrēti, ir Zemessardzei paredzētie 70 miljoni. Tāpat arī zemessargiem plānots iepirkt G36 tipa automātus.

Ministrs sūkstās, ka armijas infrastruktūra ir ļoti sliktā stāvoklī, savukārt ASV būtu gatava šīs problēmas sakārtošanai Latvijai atvēlēt 22 miljonus eiro, taču nepieciešama arī artava no mūsu budžeta. Viena no prioritātēm būšot pretgaisa aizsardzība. Vai Latvija iepirks Stinger pretgaisa raķešu sistēmas, aizvien nav skaidrs.

Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā nav obligātā militārā dienesta. Igaunijā tas ir kopš neatkarības atgūšanas, Lietuvā – ieviests šogad. Bergmanis akcentē, ka arī jaunajā ģeopolitiskajā situācijā Latvijā sistēmu neesot plānots mainīt.

Video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm