tv3.lv

“Zebra: Park&Ride autostāvvietas Rīgā nav nepieciešamas

Latvijas galvaspilsētā Rīgā Park&Ride jeb tulkojumā no angļu valodas “Noparkojies un brauc!” autostāvvietas nav nepieciešamas, uzskata raidījuma “Zebra” veidotāji.

2021. gada 14. janvārī 23:20

“Šīs dienas tēze – Rīgā Park&Ride stāvvietas nav vajadzīgas. Ja jūs domājat citādāk, varat ar visiem saviem argumentiem un emocijām mums mēģināt iebilst un parādīt pretējo,” raidījumu iesāk tā vadītājs Pauls Timrots, tālāk sižetā skaidrojot, kādēļ šāds rezumējums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš teica, ka, meklējot Park&Ride stāvvietu prototipu Rīgā, “Zebra” apmeklēja 2012. gadā uzcelto šāda tipa stāvvietu Ulbrokas un Deglava ielas krustojumā, kas celta 2012. gadā. Šai stāvvietai gan noslodze esot maza, jo, kā novēroja “Zebra”, tuvumā nav sabiedriskā transporta.

Stratēģiski laba vieta Park&Ride tipa stāvvietai atrodas pie tirdzniecības centra starp Juglu un Teiku, kur ir veikala klientiem domāta autostāvvieta, lai gan tur savus spēkratus uz visu dienu mēdz atstāt arī tie, kas nav atbraukuši iepirkties. “Milzīgs veikals, milzīga stāvvieta, cilvēki šeit bieži atstāj mašīnas un dodas un centru. Pat tie, kas iebrauc no laukiem, zina šo veikalu un kaut kā orientējas. Lielākais pluss – tieši pretī šai veikala stāvvietai ir gan tramvaja, gan trolejbusa pieturvietas, autobusi – milzīga sabiedriskā transporta josla, kam uz Brīvās ielas atvēlēta atsevišķa josla,” stāsts Timrots.

Vienlaikus viņš vērš uzmanību, visdrīzāk tirdzniecības centra attīstītājam nepatīk, ka pie veikala stāvvietā, kas domāta klientiem, auto uz visu dienu atstāj nejauši garāmbraucēji.

Tikmēr Rīgas pilsētas attīstības plānos atvēlētas vietas vairākām Park&Ride, kas atrodas salīdzinoši tuvu centram, piemēram, Pārdaugavas pusē pie tirdzniecības centra “Spice”. “Ja mēs visi atbrauksim līdz “Spicei”, noliksim auto milzīgā stāvvietā un vakarā visi griezīsies kaut kā riņķī pāri ielai, lai nonāktu atpakaļ, tas nevar būt ērti. Mūsu priekšlikums, ka Park&Ride Rīgā nav jābūt,” stāsta Timrots.

Viņš saka, ka cilvēki mēdz atstāt automašīnas dzelzceļa stacijās un braukt tālāk ar sabiedrisko transportu. To vajag paturēt prātā arī pilsētas attīstītājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fona informācijai:

2012. gada decembrī Rīgā tika atklāta pirmā Park&Ride autostāvvieta.

Rīgas iedzīvotajiem un viesiem tiek nodrošināta iespēja novietot savu automašīnu apsargātā autostāvvietā un tālāk doties ar sabiedrisko transportu.

Automašīnu īpašnieki var novietot savu automašīnu apsargātā autostāvvietā, tālāk doties ar sabiedrisko transportu. Dienas laikā, veicot divas validācijas jebkurā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā, autostāvvietas pakalpojums ir bezmaksas, teikts “Rīgas karte” mājaslapā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm