tv3.lv

Ždanoka zaudē Satversmes tiesā. ST: Aizliegums kandidēt atbilst Satversmei

Likums, kas Saeimas vēlēšanās aizliedz piedalīties Latvijas Krievu savienības līderei Tatjanai Ždanokai, atbilst Satversmei un to drīkst atstāt spēkā.

2018. gada 29. jūnijā 18:09

To piektdien, 29. jūnijā, nolēma Satversmes tiesa. Tiesā bija vērsusies Ždanoka, kura nesen nolika Eiropas Parlamenta deputātes mandātu, lai piedalītos Saeimas vēlēšanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politiķe bija apstrīdējusi normu, kas aizliedz Saeimas vēlēšanās kandidēt cilvēkiem, kuri pēc 1991. gada 13. janvāra darbojušies Komunistiskajā partijā un vairākās citās padomju struktūrās. Satversmes tiesa secināja, ka šī norma ir samērīga.

Artūrs Kučs
Satversmes tiesas tiesnesis

Satversmes tiesa secināja, ka vismaz daļā Latvijas sabiedrības demokrātija diemžēl joprojām nav pašsaprotama vērtība, un demokrātija joprojām var tikt apdraudēta. Satversmes tiesa secināja, ka apstrīdētā norma ir samērīga, un joprojām ir nepieciešama, lai aizsargātu valsti un tās demokrātisko iekārtu.

Vienlaikus Satversmes tiesa norādīja, ka, izvērtējot kandidātus, Centrālajai vēlēšanu komisijai jāpārliecinās ne tikai par to, vai kandidāts ir pēc 1991. gada darbojies Komunistiskajā partijā, bet arī tas, vai šī persona ar savu rīcību vēl joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm