VM: Izveidota pirmās psiholoģiskās palīdzības rokasgrāmata pusaudžiem

Veselības ministrija (VM) kopā ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Konstantinovu izstrādājusi pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) rokasgrāmatu pusaudžiem, informē VP.

2021. gada 30. janvārī 18:00

Lasi vēl: Eksperts: Pusaudžu psihoemocionālajai veselībai Covid-19 pandēmija varētu atstāt tālejošākās sekas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rokasgrāmatā apkopotas pamatzināšanas, tehnikas un prasmes, kas pusaudzim palīdz izvairīties no mentālās veselības problēmām, atpazīt tās un sniegt pirmo palīdzību sev pašam vai draugam.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP)

“Izgulēšanās nozīme, emociju atpazīšana un to veselīga izreaģēšana, atteikšanās no kaitējošām vai nevajadzīgām pieredzēm, prasme iedot savam prātam atpūtu, fiziska kustība – šis ceļvedis palīdz pusaudzim orientēties sava prāta dabā un laikus pamanīt, ka palīdzība, iespējams, nepieciešama arī draugam. Es domāju, ka šīs vienkāršās tehnikas būs jaunas zināšanas arī mums – vecākiem un skolotājiem, lai varētu būt labs atbalsts jaunajiem cilvēkiem šajā ārkārtīgi nozīmīgajā attīstības posmā.”

Pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs norāda, ka apgūt psihiskās veselības pamatprasmes mūsdienu pusaudzim ir tikpat svarīgi, kā zināt ceļu satiksmes noteikumus vai rīcību ārkārtas situācijā.

“Ceru, ka Covid-19 radītās sekas liks šādu pamatapmācību jau pavisam drīz ieviest visās Latvijas skolās. Kamēr tās nav, aicinu vecākus, skolotājus, bet visvairāk – pašus jauniešus, izmantot šo rokasgrāmatu, lai parūpētos par sevi un sev tuvākajiem,” aicināja Konstantinovs.

VM norāda, ka rokasgrāmatu var aplūkot un lejupielādēt Veselības ministrijas portālā ESparveselibu.lv. Video ar ieskatu PPP pamatprincipos var noskatīties šeit.

Tāpat pieejami pieci vienkārši soļi, kā pusaudzim rīkoties, saskaroties ar psihiskās veselības grūtībām – šeit.

Vienas lietas likums jeb kā pusaudzim rīkoties, ja radušās psihiskās veselības grūtības, pieejams šeit. Citi VM video par psihisko veselību apskatāmi attiecīgajā “Youtube” atskaņošanas sarakstā šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm