VM atzīst problēmsituācijas skolu Covid‑19 skrīningos

Sākot Covid-19 skrīningus izglītības iestādēs, konstatētas vairākas problēmsituācijas, taču patlaban tās ir atrisinātas, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja Veselības ministrijas (VM) Ārstniecības kvalitātes nodaļas speciāliste ārkārtas situāciju un katastrofu medicīnas jautājumos Guna Jermacāne.

2021. gada 25. augustā 14:34

“Ir sākta skolēnu skrīninga testu veikšana un ir konstatētas problēmsituācijas, par ko šodien bijušas sanāksmes ar atsevišķām laboratorijām. Ir pārrunāti jautājumi, kādas lietas ir pilnveidojamas un kā būtu risināmi jautājumi, lai šādas situācijas vairāk neatkārtotos. Līdz ar to nevajadzētu būt satraukumam – viss noteikti noritēs daudz gludāk, nekā tas ir sākotnēji sācies,” skaidroja VM pārstāve.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc viņas sacītā, jau šobrīd tiek nodrošināts, ka stobriņi tiek transportēti un pirmie paraugi tiek saņemti.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre Anda Čakša (JV) uzsvēra, ka problēma ir laboratoriju atšķirīgajos komunikācijas standartos. “Ir laboratorijas, kas uzrādījušas ļoti augstu standartu attiecībā pret sadarbību ar saviem klientiem, un ir laboratorijas, kas šobrīd demonstrē ne Rietumu pusē pieņemtu attiecību standartu ar savu klientu,” sacīja deputāte, lūdzot uzturēt laboratoriju kvalitātes standartu arī attiecībā uz komunikāciju un testu paņemšanu.

“Testu paņemšana no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.00 nav īsti stāsts, ko var realizēt skola un vecāki, ja viņiem ir jāierodas kaut kādos konkrētos laikos,” piebilda deputāte.

Kā aģentūru LETA informēja VM, trešdien ministrija uz tikšanos bija aicinājusi laboratoriju “MFD veselības grupa” un “BIOR” pārstāvjus un pārrunāja testēšanas sākumu, ar to saistītās problēmas un plānoto procesa pilnveidi.

VM norāda, ka no 23. augusta pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs ir sākta līdz šim Latvijā vienlaikus veiktā apjomīgākā Covid-19 testēšana. Esot plānots, ka katru nedēļu izglītības iestādēs tiks veikti skrīninga testi ap 200 000 cilvēku. Testēti tiek gan bērni, gan iestādes personāls, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19.

Saskaņā ar VM pausto lielākajā daļā gadījumu laboratorijas skolēnu testēšanu sākušas sekmīgi, taču pirmajās dienās vērojamas arī problēmsituācijas atsevišķām laboratorijām ar laikus paraugu paņemšanas komplektu nogādāšanu skolās un to personalizēšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm