tv3.lv

Vitenbergs: Valdībai ir jāvienojas par tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanas datumu

Valdībai ir jāvienojas par tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanas datumu, aģentūrai LETA atzina ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV).

2021. gada 24. februārī 18:42

Vaicāts, vai pēc Valsts prezidenta Egila Levita paustās kritikas par ministriju iecerēm mazināt ierobežojumus Vitenbergs joprojām uzskata, ka uz Ministru kabinetu būtu virzāms Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums ļaut strādāt mazajiem veikaliem, ekonomikas ministrs atbildēja apstiprinoši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trešdien EM priekšlikums tiek apspriests Operatīvās vadības grupā un aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka, iespējams, EM priekšlikumu varētu arī nevirzīt izskatīšanai ceturtdien gaidāmajā Ministru kabineta sēdē.

Vitenbergs nepiedalās Operatīvās vadības grupas sanāksmē, tomēr aģentūrai LETA uzsvēra, ka EM priekšlikums valdībā ir jāskata un ministriem ir jāvienojas par izmaiņu ieviešanas datumu.

Jau otrdien pret EM priekšlikumu iebilda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), kuru ieskatā epidemioloģiskā situācija patlaban neļauj domāt par ierobežojumu mīkstināšanu. Tomēr vairums ministru, kuri otrdien piedalījās valdības sēdē, EM priekšlikumu atbalstīja.

Lasi vēl:

Arī Valsts prezidents trešdien mediju pārstāvjiem atzina, ka valdībai būtu jāieklausās ekspertu ieteikumos un jāseko tiem. “Ja epidemiologi saka, ka tagad ir pienācis laiks mazināt ierobežojumus un atvērt veikalus vai padarīt pieejamus citus pakalpojumus, tas būtu jādara. Bet, ja viņi saka, ka šis nav īstais brīdis, tad, manuprāt, saprāts prasītu sekot šiem ieteikumiem,” sacīja valsts pirmā persona.

Tāpat Levits atzina, ka gadījumā, ja pēc ierobežojumu mīkstināšanas saslimstības ar Covid-19 rādītāji palielināsies, Ministru prezidentam būs jāprasa atsevišķu ministru demisija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No EM piedāvājuma izriet, ka tirdzniecības vietās ar individuālu ieeju līdz 300 kvadrātmetriem visas preču grupas varētu tirgot no pirmdienas, 1.marta.

Lasi vēl: Valdība konceptuāli vienojusies no nākamās nedēļas ļaut strādāt visiem mazajiem veikaliem

Pēc Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidenta Henrika Danuseviča skaidrotā, tādējādi darboties varēs no 2000 līdz 3000 veikalu, kas nodarbina 4000-7000 strādājošo. Viņš piebilda, ka lielākā daļa šādu veikalu strādā ārpus Rīgas.  Lasi vēl: Tirgotāju asociācija: Specializētie un pārtikas veikali spēj strādāt vienlīdz droši, tāpēc tiem visiem jāļauj strādāt

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm