tv3.lv

Vitenbergs: Jauno tirdzniecības ierobežojumu modeli plānots valdībai prezentēt nākamnedēļ

Jauno tirdzniecības ierobežojumu modeli, kas ļaus strādāt visiem komersantiem, vienlaikus pastiprinot citas prasības, plānots prezentēt valdībai nākamnedēļ, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).

2021. gada 28. janvārī 9:00

Jautāts, kad veikalos būs iespējams iegādāties visa veida preces, Vitenverga pauda cerību, ka tas notiks iespējami drīz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV)

“Es ceru, ka iespējami drīz [veikalos visu varēs iegādāties]. Šobrīd līdz 7. februārim spēkā ir modelis, kur ir iespējams iegādāties ierobežotu preču klāstu. Īstermiņā tas ir nostrādājis, uz veikalu cilvēki iet mazāk. To redzam pēc mobilajiem datiem, ka pirkumu ir mazāk. (..) Efekts ir sasniegts, šāds modelis var strādāt īstermiņā, bet ilgtermiņā ir jādomā kaut kas cits un to kopā ar nozari esam izdarījuši.”

Viņš norādīja, ka jauno modeli valdībai plānots prezentēt otrdien, 2. februārī.

“Mūsu modelis neko neatvieglo, mainās šo ierobežojumu piemērošana,” akcentēja ministrs, piebilstot, ka jaunajā modelī, lai arī atļauts tirgot visa veida preces, virkne prasību ir pastiprinātas. “Nākamnedēļ jauno tirdzniecības ierobežojumu modeli prezentējam valdībai, ka tādos ierobežotos apstākļos netiek diskriminēts neviens komersants, ka var strādāt visi komersanti, bet ir, es pat teiktu, virkne pastiprinātu prasību, līdz ar to nevar būt runa par kaut kādu atvieglojumu ieviešanu. Mainās ierobežojumu modelis,” sacīja Vitenbergs.

Tāpat ministrs norādīja, ka pagaidām nevar pateikt, kad izmaiņas stāsies spēkā, jo par šo jautājumu vēl nav vienošanās.

“Mēs nezinām, cik ilgi Covid-19 turpināsies, tādēļ ir svarīgi, ka mēs sagatavojam modeli, kas var strādāt arī ilgtermiņā,” atzīmēja Vitenbergs.

Jau vēstīts, ka šobrīd var darboties tirdzniecības vietas, kurās tirgo atsevišķas produktu grupas – pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, kā arī ziedus. Šie ierobežojumi ir spēkā līdz 7. februārim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm