tv3.lv

Vismotivētākie ārstēties ir vīrieši ap 35 un 16–18 gadus veci jaunieši

”Ārsts var palīdzēt tikai tad, ja pacientam ir vēlme un motivācija glābt savu veselību,” uzskata AS Veselības centru apvienība fizikālās un rehabilitācijas nodaļas vadītāja Guna Vītoliņa.

2016. gada 27. martā 13:15

Visapzinīgākie un motivētākie ir vīrieši ap 35, kurus nomoka muguras sāpes, kā arī 16–18 gadus veci jaunieši, kuriem rūp izskats. Ir jāatzīmē, ka sabiedrībā veidojas aizvien lielāka izpratne par rehabilitācijas nozīmīgumu tālākās dzīves kvalitātes nodrošināšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr cilvēki, kuri slimības dēļ piedzīvojuši kādas fizioloģiskas izmaiņas, nereti ir nomākti un dzīvē vairs neko nevēlas, tādēļ viņu atveseļošanās progress ir gauss.

Paši motivētākie pacienti ir vīrieši ap 35 gadiem, kas saskaras ar muguras sāpēm, diska trūci. Viņi saprot, ka vēl ir jauni un negribas sevi “norakstīt”. Dažkārt lielā motivācija pārvēršas pārspīlējumos, kas var nodarīt ļaunumu organismam.

Otra vecuma kategorija, kas ir gatava daudz darīt veselības uzlabošanai, ir jaunieši no 16–18 gadiem, kas ir apzinājušies, ka nesabalansēta fiziskā slodze, skolioze ir atstājušas iespaidu uz izskatu, kas šajā vecumā ir ārkārtīgi svarīgs kritērijs atzinībai sabiedrībā.

Visgrūtāk ārstiem ir strādāt ar pacientiem, kam bez fiziskām saslimšanām ir arī depresija, kas neļauj izrauties no apburtā loka, kad vainīgi ir visi citi un saslimušais uzņemas cietēja lomu.

Šādos gadījumos, lai rehabilitācijai būtu rezultāti, vispirms pacients tiek nosūtīts pie psihologa, lai maksimāli viņam palīdzētu pārvarēt šķēršļus, kas neveicina atveseļošanos. Īpaši grūti strādāt ar pacientiem, kurus slimība ir fiziski izmainījusi, jo tiem trūkst motivācijas, lai pieceltos un dzīvotu tālāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm