Visā Latvijā notiek barikāžu atceres pasākumi

20. janvārī 7:52

Šodien ir 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Dažādi piemiņas pasākumi notiks daudzviet – gan galvaspilsētā, gan citviet Latvijā.

Rīgā 1991. gada barikāžu atceres dienā koncerti un ugunskurs

Tradicionāli 13 gadus barikāžu aizstāvju atcerei vienā no tā laika zīmīgākajām vietām – Rīgas Domā – notiek koncerts.

Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu “Laika liecība. Lūgšana”, kurā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā. Koncerts sāksies plkst. 19.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā pašā laikā piemiņas koncerts “Janvāra ugunskurs” notiks Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē.

Kā katru gadu, janvārī ikviens Rīgā aicināts apmeklēt piemiņas ugunskurus, lai domās atcerētos Latvijai tik svarīgos notikumus 1991. gada ziemā. Šodien Vecrīgā tiks iedegti divi ugunskuri – no plkst. 10 Doma laukumā un no plkst. 16 pie Saeimas ēkas.

Šodien Doma laukumā plkst. 10 atklās izstādi “Barikādes Latvijā 1991 un barikādes Ukrainā 2014-2022”, kā arī līdz plkst. 19 ikviens aicināts piedalīties sveču liešanā Ukrainas karavīriem.

No plkst. 13.50 līdz 14.30 būs svinīgā godasardze pie bojāgājušo piemiņas akmeņiem Bastejkalnā un pie bijušās Iekšlietu ministrijas ēkas Raiņa bulvārī 6, bet plkst. 14 tiks nolikti ziedi pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie Saeimas nama tiks iedegts atmiņu ugunskurs.

Šodien, 20. janvārī, atceroties 1991. gada janvāra barikāžu notikumus, pie Saeimas nama plkst. 16 tiks iedegts atmiņu ugunskurs.

Tradicionāli pie Saeimas nama pulcēsies barikāžu laikā strādājošie žurnālisti, kuri atspoguļoja tautas nevardarbīgo pretošanos un informāciju par vēsturiskajās janvāra dienās notiekošo nodrošināja gan pašu mājās, gan ārzemēs.

Pasākumā piedalīties aicināti tolaik radio, televīzijā un drukātajā presē strādājošie, kino ļaudis, kā arī Augstākās padomes Preses centra darbinieki. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās arī bijušie Augstākās padomes deputāti.

Jūrmalā tiks demonstrēta režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Janvāris”

Pie ugunskura Jūrmalā, dzerot karstu tēju, kopā ar aktrisi Raimondu Vazdiku un žurnālisti Elitu Veidemani, no plkst. 17 varēs ieklausīties dziesmās, dzejā un atmiņu stāstos par janvāra barikādēs piedzīvoto.

Barikāžu atceres dienā plkst. 18 Kauguru kultūras namā tiks demonstrēta režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Janvāris”. Filmas darbība notiek 1991. gada barikāžu laikā un tās centrā ir 18 gadus veci jaunieši, kas tiek ierauti vēsturisko notikumu virpulī. Filma nav klasiski patriotisks stāsts, tā vēsta par jaunu cilvēku pieaugšanu un viņu iekšējām cīņām un sevis meklējumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ogrē jaunie zemessargi, stājoties Latvijas valsts sargu rindās, dos svinīgo solījumu

Šodien plkst. 18 Barikāžu aizstāvju atceres pasākumā Ogrē iedegs ugunskuru un, daloties atmiņās par piedzīvoto pirms 32 gadiem, klausīsies dziesminieku Kārli Kazāku. Sarunas vadīs un stāstus veidos aktieris Valdis Lūriņš, kurš pats ir bijis barikāžu notikumu dalībnieks. Pašvaldība aicina iedzīvotājus pasākumā stāstīt un diskutēt par Latviju šodien un savu Latvijas nākotnes redzējumu.

Jaunie zemessargi, stājoties Latvijas valsts sargu rindās, dos svinīgo solījumu.

Ar siltu tēju un pīrādziņiem pasākuma dalībniekus cienās Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona kareivji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm