tv3.lv

Virsdiriģenti: Ja netiks mainīti ierobežojumi, dziesmu un deju svētki tiks apdraudēti

Latvijas novadu un pilsētu virsdiriģenti pauduši neapmierinātību ar iespējām sagatavoties gaidāmajiem dziesmu svētkiem. Viņuprāt, Covid-19 ierobežojumu dēļ amatiermākslas kolektīviem nav iespējams pilnvērtīgi sagatavoties svētkiem, kādēļ to norise ir apdraudēta, portālam tv3.lv norāda virsdiriģenti.

27. janvārī 10:49

Latvijas novadu un pilsētu virsdiriģenti iesnieguši vēstuli Valsts prezidentam, kultūras ministram, veselības ministram, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktorei un Dziesmu un deju svētku padomei ar prasību pārstrādāt esošos Covid-19 ierobežojumus, kas liedz amatiermākslas kolektīviem pilnvērtīgi gatavoties gaidāmajiem dziesmu svētkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas novadu un pilsētu virsdiriģenti

”Lai nodrošinātu nākamo dziesmu un deju svētku kvalitatīvu sagatavošanu, lūdzam tuvākajā laikā pārskatīt esošos ierobežojumus un izstrādāt jaunu, detalizētu darbības plānu pēc ārkārtas situācijas beigām 28. februārī, kas ļautu atsākt pilnvērtīgu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu procesu un koncertēšanu.”

Virsdiriģenti norāda, ka nepieciešams izstrādāt nozares turpmākai pastāvēšanai labvēlīgu darbības protokolu no 1. marta līdz vasarai, kad plānoti lieli reģionālie pasākumi dziesmu un deju svētku sagatavošanā.

Latvijas novadu un pilsētu virsdiriģenti

”Tūlītēja rīcība ir eksistenciāli svarīga ne tikai svētku repertuāra apguvei, bet arī pasākumu organizatoriskā darba veikšanai un valsts un pašvaldību finanšu plānošanai. Epidemioloģisko prasību kopumu lūdzam izstrādāt atbilstoši katra amatiermākslas žanra specifikai, tostarp skolu jaunatnes dziesmu svētku procesa dalībniekiem.”

Virsdiriģenti aicina amatpersonas priekšlikumu izstrādē un lēmumu pieņemšanā iesaistīt arī koru diriģentu pārstāvjus.

Vēstules autori norāda, ka, lai reizi piecos gados dziesmu un deju svētki izskanētu krāšņi un mākslinieciski kvalitatīvi, ir nepieciešams profesionāls un regulārs darbs amatierkolektīvu mēģinājumos, stabils un pastāvīgs finansējums, kā arī nodrošināts dziesmu un deju svētku sagatavošanas process ar kopmēģinājumiem, skatēm, reģionāliem koncertiem un citiem pasākumiem gan Latvijā, gan citur pasaulē, kur mīt dziedoši un dejojoši tautieši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš 2020. gada pavasarī sācies pandēmijas uzliesmojums, rit jau otrais gads, kad amatiermākslas darbība ir bijusi daļēji vai pilnībā paralizēta noteikto ierobežojumu dēļ.

Nozares profesionāļi uzskata, ka pandēmijas ierobežojumi ne reti ir bijuši nepārdomāti un nepamatoti attiecībā uz kultūras jomu, tostarp amatiermākslu: ”Uzskatām, ka mēģinājumos noteiktais dalībnieku skaits, kvadratūra telpās un arī ārtelpās nav bijusi uz faktu analīzi balstīta vai dažādo amatiermākslas žanru specifikai piemērota.”

Latvijas novadu un pilsētu virsdiriģentu sapulcē šā gada 11. janvārī vienbalsīgi tika izteikts viedoklis, ka mākslinieciski augstvērtīga dziesmu un deju svētku koncertu norise 2023. gadā ir apdraudēta, ja no 1. marta netiek atjaunots pilnvērtīgs amatiemākslas kolektīvu mēģinājumu process.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm