tv3.lv

Viņķele: Pirmās “AstraZeneca” vakcīnas Latvijā tomēr nonāks janvārī, nevis decembrī

Pirmie līgumi ar Covid-19 vakcīnu ražotāju “AstraZeneca” paredzēja, ka tās sasniegs Latviju jau decembra beigās, tomēr patlaban ražotājs ir informējis, ka vakcīnas diez vai izdosies saņemt ātrāk nekā janvārī, žurnālistiem pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

2020. gada 17. novembrī 20:27

Ministre atteicās minēt konkrētu datumu, kad vakcīnas varētu nonākt Latvijā, norādot, ka vēl ir pietiekami daudz neskaidrību ražotāja pusē. Līdz ar to arī jautājums par to, vai vakcīnas patiesi Latvijā nonāks janvārī, pēc Viņķeles sacītā, nav patlaban atkarīgs nedz no pašas politiķes, nedz valdības kopumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr viņa skaidroja, ka vienai personai ir paredzētas divas vakcīnas devas, kas kopumā veido vienu vakcīnas kursu. Līdz ar to minētajiem 800 000 iedzīvotāju, kas ir Latvijas vakcinējamo personu apjoms, būtu nepieciešamas 1 600 000 vakcīnu devas.

Pēc ministres paustā, priekšapmaksā šīm vakcīnām samaksāti ir 1,6 miljoni eiro. Kopumā ir septiņi ražotāji, ar ko ir noslēgti Eiropas Savienības līgumi, no kuriem diviem, pēc Viņķeles paustā, izdosies vakcīnas saražot relatīvi droši.

Jau ziņots, ka brīdī, kad būs pieejamas Covid-19 vakcīnas, Latvijā vakcinācija notiktu pakāpeniski, vispirms vakcinējot medicīnas darbiniekus, savukārt pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Lasi vēl – Latvijā valsts apmaksāta Covid-19 vakcīna varētu tikt nodrošināta vairāk nekā 800 000 cilvēku

Savukārt kā nākamie vakcīnu secīgi saņemtu personas vecumā virs 65 gadiem, cilvēki ar hroniskām slimībām, operatīvo dienestu darbinieki un izglītības iestāžu darbinieki. Šādas cilvēku grupas apzinātas, ņemot vērā Eiropas Komisijas rekomendācijas un citu valstu praksi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd plānots, ka kopumā valsts apmaksāta vakcīna varētu tikt nodrošināta vairāk nekā 800 000 cilvēku, pieļaujot, ka šis skaits varētu būt lielāks, ja vakcīnu ražotāji apstiprinās Latvijas pasūtījumu.

Šodien Veselības ministrija ar Covid-19 vakcinācijas stratēģiju Latvijai iepazīstināja valdību un Krīzes vadības padomi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm