tv3.lv

“Viens klients dienā – tas jau nav darbs”; arī frizieri un kosmetologi cer uz valsts atbalstu

Šobrīd daudzas nozares cer uz valsts atbalstu. Arī frizieri, kosmetologi un manikīra meistari, kuri joprojām ir neziņā, vai šo atbalstu viņi varēs saņemt.

Frizieris Jānis Raubens nāk uz darbu katru dienu. Lai gan klientu skaits viņam esot sarucis apmēram uz pusi. Paša ierīkotā frizētava viņam ir vienīgais ienākumu avots. Tāpēc darbs turpinās ierastā režīmā, bet ar piesardzības pasākumiem.

“Protams, sākumā ir jautājumi, vai nav inficējies, vai nav kaut kādi simptomi, un, ja piekrīt, tad darbs notiek. Man jau tas griezums 15-20 minūtes. Mēģinām nešķaudīt viens otram virsū. Man jau ir darbs tāds – ja es nāku uz darbu, man ir nauda. Tāpēc biežāk jābūt darbā vienkārši,” stāsta frizieris Jānis Raubens.

Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, daudzi skaistumkopšanas saloni jau ir aizvērti. Friziere no Jūrmalas Vija Krūmiņa piespiedu atvaļinājumā atrodas jau nedēļu. Salonu aizvēra, jo klienti vairs nenāca.

“Viens klients dienā – tas jau nav darbs. Daudzi palika mājās. Un tad bija teikts, ka uz darbu brauc tikai tie meistari, kas ar privāto transportu brauc. Un tie cilvēki, kas izmantoja sabiedrisko transportu, nevarēja vienkārši tur nokļūt līdz tam savam salonam,” norāda friziere Vija Krūmiņa.

Pašlaik gan viņa, gan daudzi citi frizieri, kosmetologi un manikīres atrodas mokošā neziņā. “Tas ir tāds aktuāls jautājums viesiem mūsu nozarē strādājošiem. Ja mēs dzīvojam no aktīvā ienākuma, ja klientu nav, tad nav arī ienākumu. Kādu brīdi, kādu mēnesi mēs varētu padzīvot mājās. Bet, ja tas ir ilgstoši, tad, protams, man un citiem kolēģiem, varētu būt tie sarežģījumi,” neslēpj Krūmiņa.

Skaistumkopšanas nozarē ir reģistrēti 1542 uzņēmumi un 4334 fiziskās personas. Liela daļa ir saistīta ar tūrisma plūsmu un slēgti līdztekus viesnīcām, SPA centriem un tagad arī lielveikaliem brīvdienās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Skaistumkopšanas nozarei ir tāda īpatnība, ka lielākā daļa mūsu nozarē strādājošo ir pašnodarbinātās personas. Vai nu ir saimnieciska darba veicēji jeb tā saucamie mikrouzņēmumi. Un līdz ar to mēs esam ļoti, ļoti lieli cietēji,” uzskata Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas prezidente Renāte Reinsone.

Lai arī savādi, taču atšķirībā no veselības aprūpes iestādēm skaistumkopšanas speciālistiem joprojām ir atļauts pieņemt klientus – viens pret viens. Un, ja nav ierobežojumu, tad nav arī valsts atbalsta.

“Bet mēs paliekam, mums acīm redzot, neviens negatavo nekādu ierobežojumus, un mums būs jāturpina strādāt. Ņemot vērā šā brīža situāciju, patiesībā attiecībā uz mūsu nozari tāda savāda attieksme. Jo mēs tieši tāpat esam kontaktā ar klientu ļoti tuvu un ļoti ilgi  – vienu līdz divas stundas. Laiks iet. Mūsu nozarē strādājošie ir absolūtā neziņā. Jo mums visiem ir jāmaksā nodokļi. Mums visiem ir jāmaksā īre, un šobrīd iestājas tāda neliela panika,” saka Reinsone.

Tuvākajās dienās asociācija turpinās mēģinājumus pievērst politiķu uzmanību arī skaistumkopšanas nozarei. Un, neņemot vērā tagadējo panīkumu, pēc ārkārtas situācijas tā cer uz ātru atlabšanu. Tiek prognozēts, ka ilgu laiku nekoptie klienti varētu veidot pat garas rindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm