Vienīgie valstī! Pansionātā “Allaži” ļauj līdzi ņemt arī mājdzīvniekus

Arvien vairāk mācībām slēgto skolu laukos pārtop aprūpes centros cilvēkiem ar invaliditāti un vecajiem ļaudīm. Tā kā lielā daļā šāda tipa iestāžu pietrūkstot mājīguma, sociālās aprūpes centrs “Allaži” nolēmis īstenot eksperimentu – visi tā iedzīvotāji šeit var apmesties ar saviem mājdzīvniekiem.

2019. gada 28. jūnijā 20:48

Siguldas novada sociālās aprūpes centrā “Allaži” nolemts atļaut cilvēkiem pārcelties dzīvot uz pansionātu kopā ar mājdzīvniekiem, redzot, cik ļoti seniori un personas ar invaliditāti pārdzīvojuši, ka dzīvnieki jāpamet vai jāatdod patversmē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs cenšamies, lai cilvēks nezaudē vērtības, kas viņam ir bijušas līdzšinējā dzīvē, kaut kādu daļu paņemt līdzi, lai justos kā mājās – un vienai lielai daļai tas ir mīļdzīvnieks. Atrodam istabas biedru, kas arī šo dzīvnieku var pieņemt,” stāsta sociālās aprūpes centra “Allaži” vadītāja Lāsma Rengarte.

Liela daļa pansionātā mītošo senioru un cilvēki ar invaliditāti te gan ieradušies bez saviem mājdzīvniekiem, tāpēc centrā paņemti kolektīvie jeb visiem pieejamie dzīvnieki.

Pansionāta darbinieki stāsta – dzīvnieku klātbūtne esot būtiska daļa no sociālās rehabilitācijas, jo notiekot personu sociālā aktivizēšana.

“Viņš jūtas kādam vajadzīgs, noderīgs, par kādu parūpēties. Tas ceļ tā kā viņu pašapziņu. Tāpat būrīti tīrīt vai arī, nākot no pastaigas, zāle rokā, nāk trusīti barot. Tas ir tik mīļi,” piebilst sociālā aprūpes centra “Allaži” sociālā darbiniece Aiga Vanaga.

Salīdzinot ar citiem sociālās aprūpes centriem, šim Allažos priekšrocības ir plašā zaļā teritorija, kurā bijis iespējams izveidot suņu voljēru un pastaigu laukumu. Ir pat ganības Ungārijas savvaļas zīdītājgovīm, kas atvestas no Rīgas Zooloģiskā dārza. Pansionāta iemītniekiem liels notikums bija telēnu piedzimšana, ar lielu interesi sekojot līdzi to augšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm