VIDEO: kā aplikācija var palīdzēt nelaimē un pat glābt dzīvības?

Lūdzot palīdzību glābšanas dienestiem, turpmāk aicina izmantot jaunu mobilo aplikāciju “Mana drošība”.

2016. gada 29. novembrī 20:01

Aplikācijas galvenā un būtiskākā priekšrocība ir iespēja nekavējoties noskaidrot cilvēka atrašanās vietu jebkurā vietā Latvijā ar pāris metru precizitāti. Tas ļaus palīdzēt gan satiksmes negadījumos cietušajiem, gan tiem, kas apmaldījušies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim nelaimē nokļuvuša cilvēka atrašanās vietu varēja noteikt labākajā gadījumā ar pārsimt metru vai pat kilometru precizitāti. Tas ļoti sarežģī meklējumus, jo darbības rādiuss bieži vien ir tik plašs, ka meklēšana jāveic pat vairākas dienas un tas var novest pie letālām sekām.

Tādējādi nebūs problēmu atrast arī, piemēram, nakts laikā avarējušas personas ceļa nomalē. Pietiks ar vienu zvanu, izmantojot aplikāciju, un nelaimes vieta būs zināma gan policijai, gan “ātrajai palīdzībai”, ugunsdzēsējiem un gāzes avārijas dienestam. Vienlaikus cilvēki varēs palīdzēt arī citiem, pat vienkārši braucot vai ejot garām. Piemēram, kļūstot par liecinieku ceļu satiksmes negadījumam vai pamanot cilvēku, kam ir kļuvis slikti.

Foto

Tādējādi varēs paziņot arī par, piemēram, lielveikala stāvvietā novērotu situāciju, kur kāds autovadītājs nejauši sabojā līdzās novietotu transportlīdzekli vai velosipēdists savaino gājēju. Policijā mierina, ka ikviens nosūtīts ziņojums uzreiz nekļūs par liecību vai oficiālu iesniegumu. Visi paziņojumi saglabāsies arhīvā un tos izmantos tikai, ja kārtībsargiem trūks pierādījumu.

Mobilā aplikācija “Mana drošība” ļaus atrast cilvēku praktiski jebkurā vietā Latvijā arī nekurienes vidū, ja vien tur būs mobilo sakaru operatoru pārklājums. Tādējādi arī mežā apmaldījies cilvēks varēs nosūtīt savas koordinātas glābšanas dienestiem, un tie varēs palīdzēt izkļūt no meža attālināti vai doties uz notikuma vietu.

Lai aplikācija spētu noteikt atrašanās vietu, tālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai. Savukārt tas, cik precīzu atrašanās vietas informāciju saņems dienesti, atkarīgs no mobilā tālruņa paaudzes un kvalitātes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm