tv3.lv

VID lūdz sākt kriminālvajāšanu pret personu par aplokšņu algu izmaksu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šā gada janvārī Jelgavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret vienu personu par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, “Skaties.lv” informēja VID.

2021. gada 7. janvārī 10:35

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāds ar būvniecību saistīts uzņēmums saimnieciskās darbības laikā no 2016.gada aprīļa līdz 2017.gada decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas un ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu uzņēmumā strādājošiem darbiniekiem vairāk nekā 90 000 eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmums nodokļu administrācijai arī sniedza nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām, tādējādi nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Valsts budžetam nodarītais kaitējums ir vairāk nekā 49 000 eiro apmērā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai ir uzlikti aresti aizdomās turētās personas nekustamajam īpašumam un zemes īpašumiem par kopējo tirgus vērtību 50 000 eiro apmērā.

Kriminālprocess šī gada janvārī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzēti Krimināllikuma 217.1 pantā un 218.pantā par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret vienu personu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto, neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm