Veterinārārsti: Pieaug iesniegumu skaits par iespējami nozagtiem dzīvniekiem

Latvijā pieaug iesniegumu skaits par iespējami nozagtiem dzīvniekiem, informēja Latvijas Veterinārārstu biedrībā (LVB).

2021. gada 7. maijā 23:00

LVB pārstāvji skaidroja, ka veterinārārsti pēdējo mēnešu laikā ir saņēmuši vairāku dzīvnieku īpašnieku iesniegumus un lūgumus pēc palīdzības situācijās, kurās viņiem ir pamats uzskatīt, ka viņu dzīvnieki ir nozagti. “Dzīvnieku īpašnieki lūdz palīdzēt dzīvnieku atrašanā, ziņojot, ja pie kāda no veterinārārstiem nonāk viņu dzīvnieks,” norādīja biedrībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus biedrībā sacīja, ka pieaugušais šādu gadījumu skaits aktualizē jautājumu, vai turpmāk veterinārārstiem līdzīgi kā cilvēku medicīnā ārstiem varētu būt jāprasa pierādīt, ka persona, kas dzīvnieku atvedusi pie ārsta, ir dzīvnieka likumīgais pārstāvis, kuram ir tiesības pieņemt lēmumus par rīcību ar dzīvnieku. Tomēr LVB pārstāvji uzsvēra, ka veterinārārsts neatteiks sniegt dzīvniekam palīdzību dzīvībai un veselībai kritiskās situācijās arī tad, ja dzīvnieka īpašnieks nav zināms.

“Nevienu neizbrīna, ka ar bērnu pie ārsta var doties tikai viņa vecāki vai likumīgie pārstāvji ar atbilstošu pilnvaru. Iespējams, šīs sūdzības ir signāls, ka arī veterinārmedicīnā ir pienācis laiks diskutēt par jaunu tiesiskuma līmeni,” norādīja biedrībā, piebilstot, ka LVB vērsīsies pie iesaistītajām valsts institūcijām, lai rastu tādu risinājumu, kas neierobežotu dzīvniekam veterināro pakalpojumu pieejamību un tajā pašā laikā būtu tiesiski pamatota.

LVB pārstāvji atgādina dzīvnieku īpašniekiem turēt dzīvniekus atbildīgi, nepieļaut klaiņošanu un rūpēties par veterinārmedicīnisko pakalpojumu savlaicīgu saņemšanu, lai nenonāktu konfliktā ar likumu. Tāpat LVB pārstāvji uzsver, ka ikvienam suņa īpašniekam ir pienākums apzīmēt dzīvnieku ar mikročipu un to reģistrēt Lauksaimniecības datu centra datubāzē līdz četru mēnešu vecumam vai pirms kucēna atdošanas.

Vienlaikus pazudušu dzīvnieku atradējiem par sveša dzīvnieka atrašanu ir jāziņo vietējai pašvaldībai. Atradējam ir arī pienākums informēt par to, kur dzīvnieks tiek nogādāts. Ikvienam atradējam ir tiesības par savu atradumu parūpēties pašam savā mājā, taču jāpatur prātā pienākums nekavējoties doties uz tuvāko veterināro klīniku, lai nolasītu dzīvnieka mikročipu un atdotu dzīvnieku tā īpašniekam pēc pirmā pieprasījuma. Ja radušās aizdomas par nepienācīgu dzīvnieka aprūpi, jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam.

LVB ir brīvprātīga sabiedriska organizācija, kas apvieno veterinārmedicīnas izglītību ieguvušus veterinārārstus un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentus. Saskaņā ar LVB publiskoto informāciju biedrība apvieno 947 veterinārārstus, un tās mērķis ir veterinārmedicīnas pilnveidošana Latvijas Republikā saskaņā ar Eiropas un pasaules standartiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm