tv3.lv

Veselības ministrija: Ir gadījumi, kad pašizolāciju neievēro kā Latvijas iedzīvotāji, tā ārvalstnieki

Ir gadījumi, kad pašizolāciju, atgriežoties no valstīm ar augstiem Covid-19 saslimstības rādītājiem, neievēro kā Latvijas iedzīvotāji, tā ārvalstnieki, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja Santa Līviņa.

2020. gada 14. augustā 7:49

Viņa akcentēja, ka turpmākā Covid-19 izplatība ir atkarīga no tā, kā iedzīvotāji izturēsies pret ierobežojumiem un ievēros pamatlietas, piemēram, regulāru roku dezinfekciju, distances ievērošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd lielākā problēma ir Covid-19 ievešana no ārvalstīm, sacīja Līviņa. Pēc viņas teiktā, pamātā visi gadījumi ir ievesti no ārvalstīm. Turklāt ir gadījumi, kad Latvijas iedzīvotāji, atgriežoties no valstīm ar augstu saslimstību, un arī ārvalstu iedzīvotāji neievēro pašizolāciju, kas ir ļoti svarīgi Covid-19 infekcijas ierobežošanai. Un tālāk infekcija tiek nodota kontaktpersonām, skaidroja speciāliste.

Tomēr pozitīvi, ka visi saslimšanas gadījumi epidemioloģiski ir izsekoti, akcentēja Līviņa. “Kamēr mēs varam visu izsekot un kamēr mums pamatā ir šie ievestie gadījumi, jāsaka, ka situācija ir gana stabila,” uzsvēra Līviņa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm