tv3.lv

Vērtē iespēju uz laiku ierobežot arī ambulatoro pakalpojumu sniegšanu

Veselības ministrijā (VM) tiek vērtēta iespēja rosināt valdību Latvijā uz laiku ierobežot arī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” stāstīto.

2020. gada 28. decembrī 8:40

Tas varētu tikt darīts, ņemot vērā lielo skaitu stacionēto Covid-19 pacientu un veselības aprūpes sistēmas ierobežoto kapacitāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien par minēto jautājumu notiks apspriešanās ministrijā, un, ja tiks atzīts, ka tas ir nepieciešams, tad jau rīt, 29. decembrī, šis jautājums varētu tikt virzīts izskatīšanai valdībā, informēja ministre.

Politiķe norādīja, ka ambulatorie pakalpojumi varētu tikt ierobežoti no nākamā gada sākuma uz noteiktu laiku.

Viņa arī piebilda, ka par divām nedēļām varētu tikt pagarināts plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanas termiņš. Patlaban ir noteikts, ka plānveida stacionārās palīdzības sniegšana slimnīcās ir pārtraukta no 23. decembra līdz nākamā gada 4. janvārim.

Ministre gan atzina, ka ilgāk par mēnesi plānveida stacionāro pakalpojumu sniegšanu apturēt nedrīkstētu, jo jāapzinās, ka ir cilvēki arī ar citām slimībām, kurām nepieciešama ārstēšana un aprūpe.

Kā ziņots, 22. decembrī valdība un Krīzes vadības padomes kopsēdē tika nolemts no 23. decembra uz divām nedēļām pārtraukt plānveida stacionārās palīdzības sniegšanu slimnīcās, ņemot vērā pieaugošo Covid-19 pacientu skaitu tajās.

Covid-19 pacientiem palīdzības sniegšana ir neatliekama, jo viena no jaunā koronavīrusa izpausmēm ir apgrūtināta elpošana un tā nevar pagaidīt, toreiz skaidroja Viņķele.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm