tv3.lv

Ventspils novada Tārgales pagastā atjaunots trošu tilts pāri Irbes upei

Ventspils novada Tārgales pagasta Lielirbē atjaunots 100 metru garais un 1,5 metrus platais tilts pāri Irbes upei, informēja Ventspils novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

2021. gada 6. janvārī 15:03

Iepriekšējo trošu tiltu septiņdesmito gadu sākumā Lielirbē uzbūvēja PSRS armijas pārstāvji, bet tas teju 50 gadu laikā bija nolietots un nebija izmantojams. Veicot izpēti, tika secināts, ka tilts ir sliktā tehniskā stāvoklī un tā ekspluatēšana apdraud cilvēku dzīvību, tādēļ Ventspils novada pašvaldība pieņēma lēmumu tiltu atjaunot. Tas bija iespējams, piedaloties piekrastes attīstības programmā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nu starptautiskajā garās distances pārgājienu maršrutā Jūrtaka iekļautais tilts pieejams visiem, kas iecienījuši atpūtu brīvā dabā. Objekts ir pieņemts ekspluatācijā, un to droši var izmantot gājēji un velobraucēji, atceroties, ka vienlaikus uz tilta var atrasties ne vairāk kā astoņas personas. Līdz ar to pārgājienu maršruts “Jūrtaka”, kas savieno visas Baltijas valstis, tagad iezīmē droši izmantojamu tiltu.

Iepriekš pārgājienu dalībniekiem bija jālīkumo, izejot uz šosejas un tikai tad atkal atgriežoties pie jūras, bet nu šis ceļa posms ir īsāks. Jaunais objekts, visticamāk, veicinās apļveida pārgājienu maršrutu izstrādi un jaunu tūrisma pakalpojumu piedāvājumu abos upes krastos.

Tiltu var izmantot arī starptautisko velomaršrutu “EuroVelo 13” un “EuroVelo 10” veicēji. Trošu tilts ir svarīgs infrastruktūras objekts bijušās Lielirbes dzelzceļa stacijas tuvumā. Tas ir domāts tūrisma attīstībai, turklāt, atjaunojot tiltu, arī Miķeltorņa kempingos un atpūtas vietās dzīvojošajiem viesiem būs daudzveidīgākas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Gājējiem un velosipēdistiem tagad ir ērtāka un drošāka pārvietošanās pa kādreizējā mazbānīša stigu ciemu joslā starp jūru un asfaltēto šoseju.

Tilta atjaunošana izmaksas projektā “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” ir 168 069 eiro, tostarp Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums – 112 693 eiro, Ventspils novada pašvaldības ieguldījums – 50 403 eiro, valsts budžeta dotācija – 4971 eiro. Tilta atjaunošanas darbu tehnisko dokumentāciju sagatavoja un atjaunošanas darbus trīs mēnešus veica SIA “M.A.-TAKA-7” darbinieki, būvuzraudzības pakalpojumu sniedza SIA “Tiltu būvnieks” speciālisti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm