"Vēl viens līķis": Baltkrievijas robežsardze nomelno Latviju, drošībniekus apsūdzot "zvērībās"

Baltkrievijas Valsts robežsardzes komiteja (VRK) izplatījusi informāciju, kurā Latvijas pusi apsūdz “zvērībās” pret migrantiem. Latvijas pusē mirušās personas līķis esot ievilkts Baltkrievijas teritorijā. Latvijas Valsts robežsardze noliedz Baltkrievijas izplatītās ziņas patiesumu. Kā arī uzsver, ka tā ir kārtējā Baltkrievijas varasiestāžu provokācija, apzināta naidošana un faktu sagrozīšana.

Nedēļas sākumā Baltkrievijas robežsardze uz robežas ar Latviju atrada ārzemnieka līķi, teikts Baltkrievijas VRK oficiālā paziņojumā, kam likts kliedzošs virsraksts “Vēl viens līķis: Latvijas drošības spēki turpina zvērības pierobežā”. Vēstījums, kam pievienots arī videomateriāls, teikts, ka mirušā ķermenis atradies dažus metrus no Latvijas teritorijā uzstādītā žoga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ņemot vērā ilgstošo situāciju, saistītu ar hibrīdapdraudējumiem uz Baltkrievijas-Latvijas robežas, Valsts robežsardze vērš uzmanību un aicina iedzīvotājus un plašsaziņas līdzekļus būt vērīgiem attiecībā uz izplatītajām viltus ziņām. Visu oficiāli apstiprināto, kā arī aktuālo informāciju var uzzināt robežsardzes Facebook profilā,” Baltkrievijas puses oficiāli izplatīto informāciju “tv3.lv” komentē Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Minskas versija: līķis pārnests, demontējot žogu

Notikuma vietā esot strādājusi izmeklētāju grupa. “Spriežot pēc notikuma vietā atstātajām pēdām, līķis, visticamāk, tika pārnests no kaimiņu teritorijas caur žogu. Turklāt tika demontēts stiepļu posms pierobežas žogā, kas, iespējams, tika izmantots, lai pārvietotu bēgļa ķermeni,” teikts VRK paziņojumā.

Turklāt, kā uzsver Baltkrievijas puse, šis neesot pirmais līdzīga veida gadījums. Dienu iepriekš Latvijas likumsargi izdzinuši ārzemnieku grupu, no kuriem viens vēlāk gājis bojā.

“19. decembrī Latvijas robežsardze ziņoja, ka Latvijas teritorijā no hipotermijas miris Afganistānas pilsonis. Naktī no 12. uz 13. decembri Baltkrievijas robežsargs pie Latvijas robežas atrada bēgli, kura brālis arī bija miris Latvijas pusē,” informē Baltkrievijas robežsardzes komiteja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā, atsaucoties uz Baltkrievijas Izmeklēšanas komitejas oficiālo pārstāvi Sergeju Kabakoviču, ziņo propagandas ziņu kanāls BELTA, komitejā pašlaik tiekot skaidroti divu bēgļu nāves apstākļi uz Latvijas robežas.

“Neraugoties uz kolektīvo Rietumu deklarēto humānismu, cilvēki uniformās pie kaimiņvalstu robežām turpina izturēties pret bēgļu dzīvību un veselību ārkārtīgi ciniski un pazemojoši,” komentējis Kabakovičs, atzīmējot, ka Verhņedvinskas rajonā diennakts laikā atrasti divi miruši migranti.

“Amnesty” epopejas turpinājums?

Jau ziņots, ka starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija “Amnesty International” pagājušā gada oktobrī nāca klajā ar skandalozu ziņojumu, kurā Latvija apsūdzēta “vardarbīgā” migrantu nogādāšanā atpakaļ Baltkrievijā, dažus no tiem pat pakļaujot spīdzināšanai.

Latvijas valdība kategoriski noliedza, ka amatpersonas būtu nepamatoti izmantojušas spēku, un norādīja, ka pasākumi veikti nelikumīgas robežšķērsošanas dēļ. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) atzīmēja, ka “Amnesty” jau zināmu laiku ir zaudējis jebkādu uzticamību.

Minētais ziņojums vēlreiz apliecinājis savulaik cienījamas cilvēktiesību organizācijas pilnīgu degradāciju. “Latvija šīs izdomātās apsūdzības noraida,” uzsvēra ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zīmīgi, ka starptautiskā organizācija savā ziņojumā centās likt vienlīdzības zīmi starp kara bēgļiem no Ukrainas un Lukašenko režīma īstenotā hibrīduzbrukuma migrantiem.

Iekšlietu ministrija uzsvēra, ka neatbalsta šādus “Amnesty International” centienus, kur vienā gadījumā runa ir par “Baltkrievijas ļaunprātīgi īstenotu migrācijas instrumentalizāciju un tīšo ES ārējo robežu apdraudējumu”, bet otrā – par “patiesiem patvēruma meklētājiem un personām ievainojamības situācijā”.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm