tv3.lv

Vējonis nosoda Gruzijas sadalīšanu

To prezidents uzsvēra, šodien apmeklējot Gruzijas un Dienvidosetijas administratīvo robežlīniju Hurvaleti ciema teritorijā.

Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Ir ļoti traģiski, ka mūsdienu pasaulē un modernā valstī ir tāda situācija, kad nožogojumi sašķeļ valsti divās daļās. Un, protams, žogi sadala arī ģimenes, dažkārt dārzus. Latvija nekad nav atzinusi šādas Krievijas aktivitātes, nekad nav atzinusi šo okupāciju. Bet mēs vienmēr atbalstīsim Gruzijas [teritoriālo] integritāti un suverenitāti.

Vējonis iepazinās ar Eiropas Savienības novērošanas misiju, kurā strādā arī četri Latvijas pārstāvji. Misija darbu sāka pēc Krievijas un Gruzijas militārā konflikta 2008. gada vasarā, kura rezultātā Gruzija zaudēja kontroli pār Dienvidosetijas un Abhāzijas reģionu.

Vējonis akcentēja, ka Latvija neatzīst šā gada martā Abhāzijas reģionā notikušās tā dēvētās parlamenta vēlēšanas, kā arī aprīlī Dienvidosetijas reģionā plānotās tā dēvētās prezidenta vēlēšanas un referendumu. Šādas Gruzijas separātisko režīmu darbības neveicina miermīlīgu konflikta risinājumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm