Veiktas vairāk nekā 80 kratīšanas – kas šobrīd zināms par vērienīgo policijas operāciju Centrāltirgū?

“Rīgas centrāltirgū” šajās dienās īstenota viena no vērienīgākajām pēdējo gadu Valsts policijas operācijām.

2019. gada 22. novembrī 19:01

Specvienības ceturtdien pēcpusdienā ielenca par “lupatu tirgu” saukto teritoriju Gogoļa laukumā, arestējot nelegālā alkohola un tabakas tirgotājus, kā arī teritorijas apsargus. Savukārt no tirgus administrācijas ēkas iznesti datu nesēji un dokumenti, un līdz pat piektdienai tika pratināti administrācijas darbinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc desmitiem vakarā, kad TV3 Ziņas ieradās “Rīgas centrāltirgū”, policijas operācijas aktīvā fāze bija beigusies. Policistu auto ar izmeklētājiem un dienesta suņiem tirgus teritoriju pameta. Savukārt pie tirgus administrācijas ēkas sastaptie darbinieki nervozi smēķēja un uz jautājumiem neatbildēja.

Neoficiāla informācijas liecina, ka kratīšanas “Rīgas centrāltirgū” sākās ap plkst. 16.00. Vispirms tika aizturēti vairāki desmiti tirgotāju, rokudzelžos tika saslēgti “Rīgas centrāltirgus” apsargi, bet līdz vēlam vakaram administrācijas ēkā notika pratināšanas.

Tirgū sastaptais aculiecinieks TV3 Ziņām apgalvo, ka redzēja, kā policija ielenc Gogoļa laukumu jeb tirgus teritoriju, kas pazīstama kā apģērbu tirgošanas vieta un kur bieži var dzirdēt piedāvājumus lēti iegādāties cigaretes un alkoholu.

Video: aculiecinieks rāda, kā notika aizturēšanas

Jau ceturtdien no “Rīgas centrāltirgus” administrācijas ēkas tika iznesti datori un dokumenti, bet ēkā tika ielaisti tikai policijas izmeklētāji. Piektdienas rītā par notikušo tirgū nekas vairs neliecināja, lai arī Centrāltirgus darbinieku pratināšanas turpinājās arī piektdien līdz pat pusdienlaikam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija notikušo izmeklēšanas interesēs nekomentēja, tikai atklāja, ka likumsargu procesuālās darbības saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Notikušas vairāk nekā 80 kratīšanas, un ir vairākas aizturētas personas.

Starp daudzajiem aizturētājiem “Rīgas centrāltirgus” amatpersonu nav, – vismaz tā apgalvo šīs pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības valde. Tā uzsver, ka liela daļa specoperācijas notikusi nevis Centrāltirgus, bet gan privātā nomnieka teritorijā.

“Rīgas centrāltirgus” vadība notikušo komentēt bija gatava vēlā pēcpusdienā, kad pēc 19 stundām tirgu bija pametuši Valsts policijas darbinieki. Valdei neesot informācijas, ka starp aizturētājiem būtu kāda tirgus amatpersona.

“Visu šo laiku “Rīgas centrāltirgus” valde piedalījās šajās darbībās un atbalstīja. Kas ir galvenais, kas jāpiezīmē, ka “Rīgas centrāltirgus” piedalījās tikai kā juridiskas personas pārstāve. Tātad nekādā citā statusā mēs neesam ne bijuši, ne tagad esam. “Rīgas centrāltirgus” darbība nav apturēta, un nav arī šobrīd,” norāda “Rīgas centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvnieks.

Uzņēmuma vadītāji gan nevarēja atbildēt, kur pazudis “Rīgas centrāltirgus” Iekšējās drošības daļas vadītājs Maksims Danovskis. Neoficiāla informācijas liecina, ka viņam lietā varētu būt piemērots liecinieka statuss. Tirgus vadība atzina, ka kratīšanas bijušas ne tikai administrācijas telpās, bet arī Gogoļa laukumā, kur izvietotās letes pieder tirgus nomniekam, tirdzniecības namam “Latgales priekšpilsēta”. Kā uzņēmuma patiesā labuma guvēja norādīta Radmila Orlova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pie mums nekonfiscēja neko, jo neko pretlikumīgu administrācijas ēkā neatrada. Teritorijā, ko apsaimnieko “Rīgas centrāltirgus”, cik mēs zinām, arī nekas netika atrasts. Iespējams, nomnieka teritorijā atrastas preces, kas bija ar akcīzes markām,” saka Druvnieks.

Jāatgādina, ka pēdējās nedēļas laikā politisko domstarpību dēļ divas reizes mainījusies Centrāltirgus valde. Vispirms bijušais Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks atcēla Druvinieka vadīto valdi, ieceļot jaunu, kuras sastāvā bija arī policijas redzeslokā nonākušais Danovskis. Tomēr pēc tam, kad Baraņņiks amatu zaudēja, Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) atjaunoja Druvinieka valdes pilnvaras.

Plašāk skatieties TV3 Ziņu sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm