tv3.lv

Veiktas izmaiņas saistībā ar laiku, kas jāpavada izolācijā un mājas karantīnā

Lai straujā omikrona paveida izplatības laikā sabiedrība nepaliktu uz pauzes un netiktu ierobežota būtisku pakalpojumu saņemšana, stājušies spēkā jauni karantīnas nosacījumi. Plašākas izmaiņas ir tā saukto kritisko nozaru darbiniekiem, kuri arī, inficējoties ar Covid-19, darba gaitas turpmāk varēs atsākt jau pēc dažām dienām, vēsta TV3 Ziņas.

Jaunā kārtība paredz, ka ikvienam vakcinētajam turpmāk būs vairāki varianti, kā, kļūstot par kontaktpersonu, nepārtraukt strādāt. Joprojām spēkā paliek iespēja nedēļu no vietas veikt paštestus. Taču tam klāt tagad darba gaitas var atsākt arī, ja pēc iespējas ātri veic testu laboratorijā. Ja rezultāts ir negatīvs, ir ļauts turpināt strādāt, desmit dienas darbā lietojot FFP2 respiratoru un trešajā dienā veicot atkārtotu testu.

Tāpat, lai vēl vairāk nenoslogotu jau tā pārslogotās laboratorijas, no šodienas izolācijā var doties arī pēc pozitīva Covid-19 paštesta. Veselības ministrijā stāsta, šādā gadījumā gan nevarēs saņemt pārslimošanas sertifikātu, taču ir iespēja izņemt slimības lapu.

Jana Feldmane
VM Vides veselības nodaļas vadītāja

“Mūsu mērķis ir panākt, lai cilvēki pēc iespējas ātrāk ievēro pretpandēmijas pasākumus. Ņemot vērā, ka ne vienmēr ir redzamas slimības pazīmes, šobrīd ir noteikts, ka cilvēks ievēro izolāciju arī aizdomu gadījumā, ja ir pozitīvs šis paštests.”

Pamatīgākas izmaiņas tikmēr sabiedrībai nozīmīgās nozarēs strādājošajiem. Par tādiem uzskata mediķus, policistus, ugunsdzēsējus, arī ražošanas un dažādu pakalpojumu sniegšanā strādājošos. Viņi inficējoties turpmāk var ievērot vien trīs dienu izolāciju, ja nav slimības pazīmju un veikts laboratorisks tests. Ja arī tas būs negatīvs, drīkstēs atgriezties darbā klātienē. Šajos gadījumos gan turpmākās 10 dienas jālieto respirators un jāizvairās no ciešiem kontaktiem ar citiem cilvēkiem.

Jana Feldmane
VM Vides veselības nodaļas vadītāja

“Atgriežoties ātrāk no izolācijas, ir papildu Covid-19 inficēšanās riski, bet sabalansējot mēs esam devuši iespēju, ka var tikt pārtraukta mājas karantīna. Vienkārši šie cilvēki nespēs veikt darba pienākumus un tiks apdraudēta uzņēmumu un sabiedrībai svarīgu uzdevumu izpilde.”

Tāpat izmaiņas arī skolēniem, kuri noteikti kā kontaktpersonas. Šādos gadījumos vakcinētie bērni var turpināt apmeklēt skolu, ja septiņas dienas katru rītu veic antigēna testu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs esam gandarīti par šo soli, teorētiski tas ir ļoti pareizi, vismaz, cik nu pareizi tas šajos apstākļos var būt. Bet, ja mēs noturēsim to testu pieejamību,” pastāstīja Latvijas izglītības vadītāju asociācijas vadītājs Rūdolfs Kalvāns.

Savukārt tie skolēni vai bērnudārznieki, kuri inficējas, skolu turpmāk var atsākt apmeklēt astotajā dienā, ja pēdējo 24 stundu laikā nav bijuši kādi slimības simptomi. Atsākot apmeklēt izglītības iestādi, turpmāk nav nepieciešams uzrādīt laboratoriskās testēšanas rezultātu vai ārsta izziņu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm