Veikalos notiek pastiprināta ratu, groziņu un kases lenšu dezinfekcija

Lai izvairītos no iespējamas vīrusa izplatības, lielveikalos šobrīd tiek veikta pastiprināta dezinfekcija. Īpaša uzmanība tiek pievērsta visām saskarsmes virsmām. Riska zonā – durvju rokturi, rati, groziņi, kases lentes, pašapkalpošanās zonas.

Tūkstošiem pircēju, desmitiem veikalu, no kuriem katrā – simtiem groziņu un iepirkšanās ratu. Katrs no tiem no visām pusēm ir rūpīgi jānoslauka. Bet pēc veikala aizvēršanas viss kustamais veikalu aprīkojums tiek vests uz masu mazgāšanu. Bez uzmanības netiek atstātas arī kases un pašapkalpošanās zonas.

“Maxima Latvija” Komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule norāda: “Vismaz reizi četrās stundās tiek tīrīta kases virsma, ka arī pašapkalpošanās zonas. Uz mirkli kase tiek slēgta, lai varētu dezinficēt kases lenti un visu kases zonu, arī karšu terminālu. Pašlaik mēs esam izveidojuši šādu procedūru, un nepieciešamības gadījumā, protams, esam gatavi reaģēt.”

Tas viss lielveikalu tīkliem neesot jauns. Tas viss ticis dezinficēts arī agrāk, citu vīrusu, piemēram, gripas laikā. Tomēr, ņemot vērā koronavīrusa izplatību, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina pārtikas veikalus un uzņēmumus darīt to pastiprināti.

“Nav atrunāts, kas tieši un cik bieži, jo tas ir atkarīgs no uzņēmuma sortimenta, jaudas, darba veida. Tas ir ļoti svarīgi. Katrā uzņēmumā ir izstrādāta paškontrole, un katrs uzņēmums arī izvērtē tos riskus un arī nosaka mazgāšanas un tīrīšanas procedūras. Tur ir atrunāts biežums, ar kādiem līdzekļiem un ko viņi dara,” skaidro PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Diāna Akopova.

Veikalos arī tiek rūpīgi sekots līdzi tam, lai būtu aizvākota nefasētā pārtika – beramie cepumi, rieksti, salātu bārs. Tomēr, kā norāda PVD speciālisti, koronavīruss caur pārtiku neizplatās, tāpēc galvenais akcents tiek likts uz higiēnas prasību ievērošanu. Visur, kur ir liela cilvēku plūsma un notiek saskarsme ar virsmām. Piemēram, mobilo ierīču tirgotavās.

“Ierīču dezinficēšana notika arī pirms vīrusa izplatības. Salonos darbiniekiem ir uzdots šīs ierīces tīrīt un virsmas dezinficēt arī pirms tam. Šobrīd tas notiek daudzreiz biežāk, ņemot vērā vīrusu izplatību, darbiniekiem ir pieejami gan šie dezinficējošie līdzekļi, kas ir paredzēti tieši iekārtām, kā arī dezinficējošie līdzekļi virsmām un personiskie higiēnas līdzekļi,” saka “Bite Latvija” pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daudzās tirdzniecības vietās jau pie ieejas novietoti dezinfekcijas līdzekļi un vienreizējie cimdi. Vilkt tos ir brīva pircēju izvēle. Vismaz pagaidām.

Kā iepriekš vēstīts, ceturtdien daudzi steiguši iepirkt pārtiku, taču tirgotāji norāda, ka ažiotāžai nav pamata – pārtikas krājumi esot ļoti lieli. 

Video: “Rimi Latvia” kategoriju departamenta direktors Milans Blūms stāsta par pārtikas produktu krājumiem

Kā jau ziņots, piektdien, 13. martā, visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju.

Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim, ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aktuālākajai informācijai par “Covid-19” Latvijā un pasaulē seko līdzi šeit! 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm