tv3.lv

Vecrīgas grautiņos apsūdzētais Ansis Ataols Bērziņš piektdienas vakarā varētu ierasties Latvijā

2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātais Ansis Ataols Bērziņš, kurš pērn aizturēts Čehijā, iespējams, piektdien, 23. martā, plkst. 22.40 tiks nogādāts Latvijā ar lidmašīnas reisu no Prāgas, liecina informācija Bērziņa sociālā tīkla “Facebook” profilā, kurā jau agrāk sniegtas ziņas par viņa gaitām.

2018. gada 23. martā 15:33

Bērziņa aizstāvis Jānis Mucenieks aģentūrai LETA nevarēja ne apstiprināt, ne noliegt informāciju par Bērziņa ierašanās laiku. Viņš gan norādīja, ka pēc ierašanās Bērziņš, visticamākais, tiks transportēts uz īslaicīgās aizturēšanas izolatoru un pēc tam uz kādu ieslodzījuma vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādos gadījumos ar personas nogādāšanu Latvijā nodarbojas Valsts policija, kura aģentūrai LETA nesniedza komentārus par laiku, kad Bērziņš ieradīsies Latvijā.

Jau ziņots, ka 13.martā Čehijas konstitucionālā tiesa noraidīja prasību atcelt lēmumu, ar kuru Bērziņš tika izdots Latvijai, līdz ar to desmit dienu laikā no šī datuma aizturētais ir jāizdod.

Tāpat jau ziņots, ka Bērziņam par dalību 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Bērziņš nevēlējās tikt izdots Latvijai, tāpēc juridiski apstrīdēja šo ieceri un Čehijā lūdza politisko patvērumu, paziņojot, ka kriminālprocess pret viņu ir politizēts, turklāt viņš esot saņēmis fiziskas izrēķināšanās draudus gadījumā, ja Latvijā nonāks ieslodzījuma vietā. Čehijas Augstākā tiesa pērn atstāja spēkā Čehijas tiesas lēmumu par Bērziņa izdošanu Latvijai, tomēr šis spriedums ir pārsūdzēts Čehijas Konstitucionālajā tiesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šā gada februārī Bērziņa pārstāvji paziņoja, ka viņš Čehijas cietumā esot piekauts. Bērziņa advokāts Mucenieks vērsās pie Valsts prezidenta, Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar lūgumiem atbrīvot Bērziņu no viņam piemērotā brīvības atņemšanas soda, jo Bērziņa atrašanās Čehijas cietumā jau pārsniedzot “jebkādu samērīga soda mēru par Bērziņa veiktajām darbībām 2009.gada 13.janvārī”.

Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijā ir sākta izmeklēšana par Bērziņa iespējamo piekaušanu Čehijas cietumā, aģentūru LETA marta sākumā informēja Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijas pārstāvis pulkvedis Ivo Mitačeks.

Tikmēr Saeimas deputāti Ilmārs Latkovskis un Juris Viļums (LRA) vērsušies ar ierosinājumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim notiesāto vīrieti apžēlot. Valsts prezidents jau paziņojis, ka izvērtēs, vai apžēlot Bērziņu.

Viļuma sociālajā tīklā “Facebook” ievietotajā vēstulē, kuras teksts rakstīts latgaliešu valodā, norādīts, ka Viļums pievienojas Latkovska aicinājumam apžēlot Bērziņu.

Viļums uzskata, ka Bērziņam bija jāizcieš nosacītais sods atbilstoši tiesas sākotnējam spriedumam. “Tālākā komunikācija un sprieduma likumiskā interpretācija konkrētā Latvijas pilsoņa un tiesu sistēmas vidū ir nonākusi līdz vājprātam,” vēstulē norādīja Viļums, piebilstot, ka viņš nevēloties spriest par to, kura no abām pusēm bijusi lielāka vaininiece – Bērziņa personīgie uzskati vai tieslietu sistēmas nepilnības. Deputāts uzsvēra, ka personīgi neattaisno Bērziņa rīcību ne pirms, ne pēc tiesas sprieduma paziņošanas. “Pieņemu, ka arī viņš pats vismaz daļēji vainīgs pie situācijas eskalācijas un nonākšanas līdz strupceļam, vienīgi tagad esošie apstākļi sasnieguši pilnīga absurda līmeni,” teikts vēstulē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau vēstīts, ka 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātais Ansis Ataols Bērziņš, kurš pērn tika aizturēts Čehijā, atgriezīsies Latvijā, to preses konferencē paziņoja Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks.

Preses konferencē Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātā Anša Ataola Bērziņa radinieki izklāstīja savu viedokli par esošo situāciju. Konferencē piedalījās arī Bērziņa advokāts Latvijā Jānis Mucenieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm