tv3.lv

Vecpiebalgā dzīvojošajam Gambijas bēglim tomēr būšot jādodas atpakaļ uz Āfriku

Patvēruma meklētājs no Gambijas, kurš šobrīd mācās Vecpiebalgas vidusskolā, tomēr neatbilst bēgļa statusam, tāpēc viņam Latvija jāpamet – tā lēmusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), taču puiša audžumamma lēmumu pārsūdzējusi un gatava pat vajadzības gadījumā tiesāties.

2016. gada 10. martā 19:24

Ir pagājis nedaudz vairāk par pieciem mēnešiem, kopš Latvijā ieradās puisis no Gambijas – Abduls. Viņš jau ir uzsācis mācības Vecpiebalgas vidusskolā, taču pirms nedēļas no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) saņēmis atteikumu bēgļa statusam, kas nozīmē tikai vienu – viņam Latvija ir jāpamet. Ar to nav mierā Abdula jaunā audžumamma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Daina, audžumamma:
Viņi uzskata, ka vēlme būt prom ir ekonomiskas dabas. Tajā pašā laikā viņš ir nepilngadīgs, nav tuvinieku, tie, kas ir no viņa no dzimtas, ir necilvēciski pret viņu izturējušies. Nosūtījuši uz Korāna skolu, kur no plkst. 4.00 līdz plkst. 11.00 ir Korāna mācība. Taisni par to saubagoto var paēst.

Rīgā Abduls ieradās likumīgi – ielūgumu viņam bija izsūtījusi futbola skola Metta, cerot, ka šādi tā tiks pie daudzsološa spēlētāja. Taču Abduls pāris nedēļas patrenējies, un jau pēc pāris nedēļām kļuva skaidrs, ka Mettas līmenim Abduls neatbilst. Vēl pirms vīzas beigšanās viņš caur Igauniju mēģināja nokļūt Somijā ar vīzu, kas bija izsniegta, pamatojoties uz futbola skolas Metta ielūgumu.

Tagad puisis iedzīvojies jaunajā vidē, un tādēļ viņa audžumamma uzskata, ka ir ļoti necilvēcīgi viņam tieši tagad atņemt cerību uz labāku dzīvi.

Daina, audžumamma:

Viņš ir gandrīz mēnesi ģimenē. Dzīvo kā nekad. Laimīgs. Ja nebija tādas domas, ka viņš te varētu palikt, tad nevajadzēja likt skolā vai ģimenē. Tikai Muceniekos. Ja cilvēkam rodas perspektīva, ka var cilvēka cienīgu dzīvi… [un tad šī perspektīva tiek iznīcināta – red.] nelāgi.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm