tv3.lv

Vecais televīzijas tornis Āgenskalnā ir bīstams, secina būvvalde

Vecais televīzijas tornis Āgenskalnā ir aprūsējis, torņa pakājē mētājas vecas dzeloņdrātis, un pa to var kāpelēt jebkurš garāmgājējs, jo nekāda žoga tam apkārt nav. Īsāk sakot – tornis ir bīstams, secinājusi Rīgas būvvalde, kura torņa īpašniekiem likusi celtni savest kārtībā.

2016. gada 11. martā 19:18

Tikmēr paši īpašnieki cenšas satrauktos prātus mierināt – nogāšanās tornim nedraud un tuvākajos gados tam paredzēts arī remonts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tornis atrodas noplukušā iekšpagalmā starp pamestām garāžām. Kādreiz ap to cēlies dzeloņdrāšu žogs, bet tas jau sen nopostīts. Tagad jebkurš ziņkārīgais var tam pieiet pavisam tuvu klāt un aptaustīt arī turpat uzmontēto atvērto elektropieslēguma kasti. Lieki teikt, ka apkārtējo māju iedzīvotājiem šāda kārtība nepatīk, tādēļ viņi sūdzējušies Rīgas būvvaldē.

Foto

Jāatgādina, ka līdz Zaķusalas milzeņa uzcelšanai šis bija Latvijas televīzijas centrālais tornis, tomēr pēdējos gados tā liktenis nav bijis viegls. Tagad šķiet, ka rūsas tā kājās palicis vairāk nekā metāla.

Būvvaldes inspektora secinājumi bijuši nesaudzīgi – acīmredzams, ka tornis ir pamatīgi nolietojies un tam vajadzīgs remonts. Īpašniekiem dots laiks līdz marta beigām iesniegt būvvaldē padziļinātu ekspertīzi par celtnes drošumu.

“Televīzijas tornis, kas celts 1955. gadā, ir nolupis pretkorozijas pārklājums, tāpat konstatēts, ka tornim ir korodējušas savienojumu vietas,” stāsta Ilze Žūka, būvvaldes pārstāve.

Labā ziņa gan ir tāda, ka tornis ir nostiprināts ar atsaitēm, tādēļ nogāzties gluži nedraud.

Šobrīd tas pieder uzņēmumam RNR Ltd, kas saistīts ar Radio Mix FM un Baltcom, un tajā lielu problēmu esamību noliedz. Uzņēmums nupat saņēmis pašu pasūtītas padziļinātas būvekspertīzes rezultātus. Tajos skaidri pateikts – tornim sabrukšana nedraud. Tāpat arī pārējās problēmas uzņēmums sola labot, tiesa gan ne tūlīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka RNR Ltd šo torni iegādājās 2013. gadā par 100 000 latu, un tagad to izmanto dažādi privāti uzņēmumi kā radiostacijas un interneta pakalpojumu sniedzēji.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm