tv3.lv

Vasarā būs skatāma Ivara Zviedra filma par piedzīvoto Covid‑19 pandēmijas laikā

Filmas galvenais varonis ir mūziķis – čellists, kurš cenšas pārdzīvot šo laiku, kas viņa dzīvi apgriezis kājām gaisā. Filmas laikā paralēli attīstās divi sižeti – par to visu, kas notiek Latvijā un pasaulē. Kā arī Vecrīgas čellists Normunds paralēli plaši notiekošajam stāsta par saviem personiskajiem pārdzīvojumiem.

“Bija sajūta, ka jāfilmē, tad es neko nezināju. Staigāju riņķī un Doma laukumā ieraudzīju čellistu, kas viens pats tur bija, pilnīgs “lokdauns”, neviens nemet futrālī naudu, un viņš spēlē Bahu un baro baložus,” dokumentālās filmas režisors Ivars Zviedris stāsta par to, kā viņš satika topošās filmas galveno varoni, kurš cenšas sadzīvot ar krasajām izmaiņām, kas arī būs skatāmas filmā.

“Sākot no pandēmijas laika eksāmeniem, kā skolēni liek, tad autobusu dezinficēšana, Covid-19 nodaļas, kā pirmās maskas atved. Būšu to filmu sakolekcionējis, un es to gribu montēt paralēlā montāžā ar tīri personīgu stāstu, kas ir Normunds, kā viņš dzīvo,” turpina Zviedris.

Režisors filmu sāka uzņemt jau vairāk nekā pirms gada, aizvadītā marta vidū. Tagad lielākā daļa ir safilmēta, taču vēl nedaudz ir palicis.

“Mums ir skaidra struktūra, mums ir skaidrs stāsts, gaidām beigas. Mums ir vajadzīgs vēl pāris epizodes beigām, un mēs jau montējam,” saka Zviedris.

Režisors cer, ka jau vasarā vismaz ārpus telpām varēs atnākt skatītāji un skatīties filmu uz lielā ekrāna: “Šī filma tomēr būs lielā ekrāna filma. Tas būs tāds poētisks kino ar Bahu, ar noskaņām, ar tādām lietām, kas paģēr lielo ekrānu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas veidotāji darbam nosaukumu vēl tikai domā, taču zināms, ka kinodarbs pie skatītājiem nonāks, vēlākais, jūnijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm