Vandaļi Biķernieku‑Šmerļa mežos nodarījuši vērienīgus takas baltsarkanbaltās krāsas marķējuma bojājumus

Rīgas plānošanas reģiona sadarbībā ar “Rīgas meži” izveidotajā alternatīvajā “Mežtakas” posmā Biķernieku un Šmerļa mežos pērn nogalē veikti ļoti vērienīgi marķējuma postījumi, informēja plānošanas reģionā.

2021. gada 9. februārī 13:21

“Mežtakas” alternatīvā taka veido aptuveni astoņu kilometru garu pastaigas maršrutu Biķernieku un Šmerļa mežos, un tā ir marķēta ar baltsarkanbaltas krāsas joslām, lai atšķirtos no “Mežtakas” galvenā maršruta, kas marķēts ar baltdzeltenbaltām joslām. Apsekojot taku tika novērots, ka marķējums tiek apzināti bojāts visnoslogotākajos takas posmos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas plānošanas reģiona Komunikāciju speciāliste Katrīna Valaine

“Fakts, ka bojājumu raksturs ir atšķirīgs, liek domāt, ka tos veikuši savstarpēji nesaistīti cilvēki. Dažviet marķējums ir aizzīmēts ar melnu vai zilu marķieri, atsevišķās vietās uz marķējuma attēloti simboli, kas līdzinās nacistiskās Vācijas izmantotajai svastikai. Savukārt būtiska marķējumu daļa ir nokasīta pilnībā, ievērojami bojājot arī koku.”

Apsekojuma laikā takā sastaptie gājēji izteica minējumu, ka šie bojājumi tiek veikti, jo takas baltsarkanbaltais marķējums atgādina Baltkrievijas Tautas Republikas karogu, kas atdzimis līdz ar Baltkrievijā notiekošajiem protestiem pret Lukašenko režīmu.

Tā kā bojājumi būtiski apgrūtināja orientēšanos takā, marķējums janvāra beigās tika atjaunots un taka nu ir ērti izejama. Tomēr takas izveidotāji izsaka bažas, ka marķējums atkal var tik sabojāts. Tāpēc, ja kāds pamana marķējuma bojājumu, lūgums ziņot Rīgas plānošanas reģiona “Mežtakas” projekta koordinatorei Sanitai Paeglei pa e-pastu: [email protected]

Oriģinālā “Mežtaka” virzās cauri Biķernieku un Šmerļa mežiem pa iešanai ērtāko maršrutu, lai ceļotāji varētu visātrāk nokļūt Juglā, kad dodas no Vecrīgas Baltezera virzienā. Savukārt alternatīvais maršruts veidots, lai ceļotāji varētu paviesoties Bākas kalnā, apskatīt holokausta upuru apbedījumus un iepazītu Biķernieku un Šmerļa meža skaistākās vietas.

Patlaban taku var izmantot kā atsevišķu pastaigu maršrutu, labiekārtotu vietu skrējienam vai vienkārši vietu, kur nokļūt tuvāk dabai. Tāpat, sasniedzot Murjāņu ielu, ikviens var nogriezties uz Brīvības gatvi un turpināt iet “Mežtakas” galveno maršrutu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm