Valsts policija: Divlitru alus konkurē ar “točkām”

Salīdzinoši lētais un joprojām pieejamais divlitru alus izkonkurē nelegālo alkoholu. Šādi secināts pēc Valsts policijas datiem.

2017. gada 23. februārī 20:16

Pērn konfiscētā nelegālā alkohola apjoms, summējot administratīvos un kriminālprocesus, bijis teju 100 tūkstoši litru apmērā, kas ir aptuveni par 15% mazāk nekā gadu iepriekš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā šodien pēc Nacionālās alkoholisma ierobežošanas padomes sēdes sacīja Valsts policijas pārstāvis, zināma sabiedrības daļa no alkohola lietošanas atteikties nespēs. Jautājums ir tikai – ko tā dzers?

Pēteris Bauska, VP ENAP priekšnieks

Policija jau cīnās ar sekām. Drīzāk tie ir sociālekonomiski apstākļi. Viena no tendencēm, kāpēc samazinās izņemtais apjoms un šo lietu skaits, ir, ka cilvēki izvēlas lēto alu, nevis tā sauktajās “točkās” tirgoto dziru.

No vienas puses, par lēto alu tiek samaksāti nodokļi. No otras puses, tā iegāde ir pievilcīga arī pārējai sabiedrības daļai, kas veicina alkohola patēriņu kopumā. Saeimā jau kopš pērnā gada tiek lemts par divlitrīgā alus tirgošanas aizliegumu, taču pagaidām šis dokuments līdz galīgajam lasījumam vēl nav nonācis, jo pret to iebilst alkohola ražotāji.

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm