tv3.lv

Valmierā palielinās Covid‑19 saslimušo skaits

2021. gada 19. janvārī 20:00

Valmierā pēdējo dienu laikā palielinājies Covid-19 saslimušo skaits, taču nav skaidrs, vai to var saistīt ar ģimenes ārstu Juri Jakovinu, kurš aprūpējis savus pacientus, būdams slims ar Covid-19.

Līdz šim atsaukušies 93 cilvēki, kuri kontaktējušies ar Jakovinu. Viņi ierindoti augsta riska kontaktpersonu grupā.

Pagājušajā nedēļas nogalē daudzi valmierieši izmantoja iespēju veikt Covid-19 testus, vairākām tie bijuši pozitīvi. Vietējā slimnīcā skaidro, – saslimušo skaits pamazām, bet pieaug.

Pagājušajā ceturtdienā plašu ažiotāžu izraisīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ziņa, ka Valmierā populārais ģimenes ārsts Juris Jakovins aprūpējis pacientus, pats esot ar Covid-19 pazīmēm. Ņemot vērā, ka ārstam ir vairāk nekā 6000 pacientu, SPKC aicināja atsaukties kontaktpersonas.

Kopumā līdz šim atsaukušās 93 augsta riska kontaktpersonas, kas bijušas ar dakteri kontaktā tuvāk par diviem metriem, ilgāk par 15 minūtēm. Šiem cilvēkiem jādodas divu nedēļu mājas karantīnā un jāvēro veselība. Vēl 80 cilvēki reģistrēti kā zema riska kontaktpersonas. SPKC skaidro, ka tikai uz nedēļas beigām varētu būt skaidrs, cik ārsta kontaktpersonas ir saslimušas ar Covid-19, pašreizējā informācija liecina, ka iespējams, runa varētu būt par pieciem cilvēkiem, bet precīzi dati būs nedēļas beigās.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes slimnīcā nogādāti četri jauni Covid-19 pacienti, no slimnīcas izrakstīti seši. Uz šodienu Vidzemes slimnīcā kopumā ārstējas 58 Covid-19 pacienti, četriem smaga slimības gaita.

Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila norāda: “Esam gatavi uzņemt līdz 70 pacientiem, sagatavotas gultas, kur var izvietot, ārstēt, aprūpēt. Covid-19 pacientu ārstēšana un aprūpe ir papildus slodze gan fiziska, gan morāla. Tiekam galā. Saslimšana konstatēta arī darbiniekiem, darbinieki ir izveseļojušies atgriezušies darbā. Tā ir slodze, lielāka, nekā pavasarī, kad bija vairāk nezināmā.”

Slimnīcā gan atsacījās prognozēt, vai varētu būt gaidāms saslimušo pieaugums saistībā ar ģimenes ārsta kontaktpersonām. Pašvaldība skaidro, ka pēdējās nedēļas laikā pilsētā reģistrēti ir 66 saslimušie, vēl nedēļu pirms tam – 38.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Saslimstībā ir palielinājusies, bet neesam tiesīgi un arī nevaram izdarīt secinājumus, vai tas ir saistīts tieši ar šā ģimenes ārsta kontaktpersonām, jo kompetentā iestāde ir SPKC, kas veic epidemioloģisko situāciju. Runājot par ģimenes ārstu pieejamību, sūdzības nav saņemtas,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Kristīne Melece.

Lai mazinātu Covid-19 izplatīšanos, brīvdienās testētas kontaktpersonas, savukārt 15. janvārī testēti 565 izglītības iestāžu darbinieki, konstatēti trīs pozitīvie gadījumi. Taču, tā kā mācības notiek attālināti, ierobežojumi neesot nepieciešami.

“Esam pieteikuši papildus siekalu testus, 44, esam veikuši vecāku aptauju, vai būtu ar mieru arī bērnus testēt, kas apmeklē bērnudārzus, kuriem notiek klātienes nodarbības. 545 bērniem vecāki ir gatavi šos testus nodot, bet vēl gaidām, kurā brīdī būs šo testu saņemšanas laiks,” skaidro Melece.

Uz jautājumu, kā risināt situāciju, ka slimības dēļ prombūtnē bez ģimenes ārsta palikuši 6000 cilvēku, pašvaldībā skaidroja, ka Valmierā uz 25 000 iedzīvotāju esot 19 ģimenes ārstu prakses, un, pēc veselības speciālistu domām, šis skaits ir  pietiekams.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm