Valgā aizturētie imigranti iepriekš pametuši patvēruma meklētāju centru Muceniekos

Svētdien Valgā aizturētā nelegālo imigrantu grupa iepriekš bija patvaļīgi pametusi patvēruma meklētāju izmitināšanas centru (PMIC) Muceniekos Rīgas pievārtē, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

18. septembrī 13:11

Šogad PMIC “Mucenieki” patvaļīgi pametušas 816 centrā ievietotas personas.

PMIC nav slēgta tipa iestāde. PMIC iekšējās kārtības noteikumi paredz, ka, ja patvēruma meklētājs vēlas atstāt izmitināšanas centru uz laiku, kas ilgāks par 24 stundām, viņam par to jāinformē izmitināšanas centra darbinieks. Par patvēruma meklētāja tiesībām uzturēties ārpus izmitināšanas centra tā darbinieks izdara atzīmi žurnālā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts robežsardzes vadība, iepriekš komentējot šādus gadījumus, norādījusi, ka patvaļīga PMIC atstāšana liecina, ka personas Latvijas aizsardzība neinteresē un tā vietā viņi vienkārši labas dzīves meklējumos dodas uz Rietumeiropu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) aģentūra LETA iepriekš norādīja, ka gadījumos, kad ārzemnieki patvaļīgi atstājuši PMIC, patvēruma lūgums tiek pārtraukts, taču gadījumos, ja patvēruma meklētājs tiek atgriezts vai pats atgriežas PMIC, viņam ir tiesības prasīt sava patvēruma iesnieguma izskatīšanas atsākšanu.

Jau ziņots, ka Igaunijas policisti svētdien Valgā aizturējuši 21 nelegālo imigrantu, kas ieradās no Latvijas.

Pēc tās sniegtajām ziņām, apmēram plkst.15 policijas patruļa autobusu pieturā pamanīja ārvalstnieku grupu. Policija pārbaudīja ārvalstnieku dokumentus un konstatēja, ka viņi Eiropas Savienības (ES) teritorijā ieceļojuši nelikumīgi.

Ārvalstnieku grupā bija 14 vīrieši, piecas sievietes un divi bērni.

Dienvidigaunijas robežas un migrācijas uzraudzības dienesta vadītājs Tauno Tammiks aģentūrai BNS teica, ka šie migranti ir no Afganistānas, Indijas, Irākas, Irānas, Kamerūnas un Mali. Migrantu grupa pamanīta Valgas autoostā, piebilda Tammiks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm