Valdība šonedēļ varētu lemt par Covid‑19 sertifikātu termiņa pagarināšanu

2022. gada 9. februārī 20:00

Ņemot vērā gaidāmos ierobežojumu atvieglojumus, Covid-19 sertifikātu derīguma termiņš būtu jāpagarina vismaz līdz martam, uzskata Valsts prezidents Egils Levits. Viņam piekrīt arī premjerministrs Krišjānis Kariņš, taču šādu lēmumu varētu pieņemt vien tad, ja par to būs vienprātība koalīcijas partneru vidū, TV3 Ziņas.

Nakamajā otrdienā, 15.februārī, Covid-19 sertifikāta derīguma termiņš beigsies aptuveni 40 000 cilvēku ar nosacījumu – ja nav saņemta balstvakcīna. Valsts prezidents uzskata – kamēr nav skaidrības par turpmāko ierobežojumu stingrību, sertifikātu termiņš jāpagarina.

Egils Levits
Valsts prezidents

“Ja mēs zinām, ka 1.martā būs ļoti nopietni atvieglojumi, tad tagad šiem cilvēkiem bez sertifikātiem, lai viņi ievērotu šos ierobežojumus, tas būtu nesamērīgi un nepareizi. Tādēļ domāju, ka šis sertifikātu derīguma termiņš ir jāpagarina no 15.februāra līdz 1.martam, kad atvieglojumi būs visiem.”

“Protams, jēga to darīt ir, ja šonedēļ par to varētu vienoties. Diskusijas par šo ir bijušas arī vakardien valdības sēdē un šodien turpināsies arī starp ministrijām. Ja varēs nonākt pie vienošanās, ka piekrīt, ka šis būtu saprātīgi, es sasaukšu sēdi un mēs to arī pārceltu,” pauda  Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Lai gan publiski izskan aicinājumi lemt par ierobežojumu atvieglojumiem ātrāk, pagaidām vienota redzējuma politiķiem nav, tādēļ šonedēļ valdība varētu lemt vien par sertifikātu derīguma termiņu pagarināšanu. Pārējo ierobežojumu mīkstināšanas plānu pagaidām joprojām plānots skatīt nākamotrdien,15. februārī.

“Lai valdība pieņemtu jebkuru lēmumu ir svarīgi, ka visas četras partijas ir ar mieru un īpaši, kas attiecas uz jebkādiem jautājumiem, kas saistās ar pandēmiju, svarīgi, ka atbildīgā Veselības ministrija uzskata, ka šis ir pareizais ceļš. Un šobrīd ir situācija, kas nav pārsteidzoši, ka – ja vairums ministriju saredz attaisnojumu virzīties ātrāk, Veselības ministrija ir līdz šim argumentējusi iet lēnāk,” uzsvēra Kariņš.

Politiķis gan neizslēdza iespēju, ka nākamnedēļ pieņemtie ierobežojumu atvieglojumi varētu stāties spēkā arī ātrāk, nekā 1.martā. Tāpat nav izslēgts, ka atsevišķās nozarēs prasība par sertifikātu saglabāsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir skaidrs, ka mēs virzīsimies uz to, ka šo sertifikātu daudz kur vairs nebūs obligāti jāuzrāda. Vēl tiek runāts par detaļām, kur tas būtu. Kas daudz kur Eiropā notiek – man liekas, visi var saprast, ka tur, kur mēs valkājam maskas, tur nebūs obligāti jāuzrāda sertifikāts,” Ministru prezidents.

Valsts prezidents ir pārliecināts – ja valdība vienosies par kādu ierobežojumu atcelšanu vēl pirms marta, lēmums noteikti būšot atbilstoši argumentēts un viņam nebūs iemesla to neatbalstīt.

Veselības ministrijā norāda, ka patlaban tiek izskatīti dažādi rīcības scenāriji, par kuriem vispirms jāpanāk vienošanās koalīcijā. Neoficiāli arī zināms, ka koalīcijas partiju pārstāvji šo pēcpusdien sanākuši, lai lemtu sertifikātu termiņa pagarināšanu, taču nekāda oficiāla vienošanās pagaidām nav panākta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm